Artykuły filtrowane wg daty: piątek, 08 październik 2021

Leszek Mądzik - Wystawa fotografii i plakatu "Faktura czasu"

PIĄTEK, 22.10.2021., godz. 18:00 / Galeria Miejskiego Domu Kultury w Wągrowcu

Wystawa ,,Faktura czasu” to zbiór 30 fotografii powstałych w licznych podróżach Leszka Mądzika po Polsce i świecie oraz 40 plakatów stworzonych do festiwali i spektakli teatralnych, także swoich. Prezentowana była w wielu miastach Polski m.in. w Warszawie, Kołobrzegu, Krakowie, Bydgoszczy czy w Świdnicy, a także za granicami naszego kraju: w Belgii, Portugalii i Czechach.

Leszek Mądzik, (ur. 1945 r.) - jeden z najbardziej znanych polskich współczesnych artystów sztuk wizualnych i teatralnych; malarz, scenograf, reżyser i fotografik. W 1969 roku założył Scenę Plastyczną KUL, gdzie po roku zaczął wystawiać przedstawienia (pierwszym była oparta na jego scenariuszu, sztuka ,,Ecce Homo”). W następnych pięćdziesięciu latach, oprócz wystawienia 18 następnych spektakli w ramach SK KUL, prezentowanych w całej Polsce, tworzył także w wielu teatrach dramatycznych, m.in. w: Lublinie, Łodzi i Warszawie. Obecnie współpracuje z wieloma uczelniami teatralnymi w Polsce, Europie i na świecie. Jest także wykładowcą na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Wystawa zorganizowana we wespółpracy z agencją “ZEGART”.