Ostanio przeglądane

Już wkrótce !

Konkurs Fotografii Artystycznej "Źródła" rozstrzygnięty

  • Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W poniedziałek, 11.10.2021 odbyło się posiedzenie Jury Konkursu Fotografii Artystycznej „Źródła”. Na konkurs wpłynęły 93 prace 18 autorów. Najlepszymi fotografiami w oczach Jury - w składzie Marek Noniewicz (artysta fotograf, kustosz Muzeum Fotografii w Bydgoszczy), Maciej Szymanowicz (prof. UAM, historyk sztuki specjalizujący się w historii fotografii) i Lech Szymanowski (fotograf, przedstawiciel organizatora, sekretarz Jury) - okazały się prace Dominika Paździora z Poznania: cyjanotypia "Rzeźnia" i lithprint "Kosmos". Tym samym autor prac stał się zdobywcą nagrody Grand Prix ufundowanej przez Miejski Dom Kultury w Wągrowcu. 

Zwycięskie fotografie Dominika Paździora

I nagrodę o wartości 900 zł otrzyma Magdalena Warzecha za heliograwiury „Halo”, „Nie zabijaj”, „Prokocim” i „Ślady”.

Jury postanowiło przyznać dwie drugie nagrody o wartości 600 zł które powędrują do Dominiki Popiołek (za heliograwiury z cyklu „Impresje”) i Anny Kubik (za książkę fotograficzną „Trawnik” wykonaną w technice cyjanotypii).

Trzy wyróżnienia po 250 zł otrzymają: Arek Akki Kulasik, Bogusław Biegowski i Adam Fleks.

Nagrody do autorów powędrują, w formie przelewów bankowych, po otwarciu wystawy.

Wystawa pokonkursowa otwarta zostanie w pierwszym tygodniu grudnia 2021. Wtedy też udostępniony będzie na kanale YouTube Miejskiego Domu Kultury film podsumowujący konkurs zawierajacy relację z obrad, wypowiedzi i oceny Jurorów oraz "obrazki z wystawy pokonkursowej". 

Wystawę będzie można oglądać w Galerii  Miejskiego Domu Kultury w Wągrowcu przez cały grudzień 2021 i styczeń 2022. 

Protokół z obrad Jury:

I Nagroda Magdalena Warzecha

Lista prac zakwalifikowanych do wystawy pokonkursowej:

1. Justyna Balawender (Kraków) x4

2. Bogusław Biegowski (Poznań) x6

3. Radosław Dubielewicz  (Wałcz) x2

4. Piotr Duszejko (Wągrowiec) x1

5. Adam Fleks (Gdańsk) x7

6. Małgorzata Harańczyk (Kraków) x3

7. Tomasz Jaczewski (Warszawa) x2

8. Robert Kozdraś (Rzeszów) x2

9. Anna Kubik (Kraków)        x1

10. Arek Akki Kulasik (Leszno) x5

11. Dominik Paździor (Poznań) x2

12. Dominika Popiołek (Mietniów) x3

13. Magdalena Warzecha (Starachowice) x4

14. Marek Stokowski (Warszawa) x1

15. Krzysztof Strzoda (Katowice) x6

16. Dariusz Szwangruber (Kwidzyń) x2

II Nagroda Dominika Popiołek

 

facebook