Już wkrótce !

  « Maj 2022 »
  Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
              1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 31          

  Spotkanie autorskie z Magdaleną Zawadzką

  Oceń ten artykuł
  (0 głosów)

  Miejski Dom Kultury w Wągrowcu zaprasza na spotkanie autorskie z Magdaleną Zawadzką - wybitną aktorką teatralną, filmową i telewizyjną, autorką pięciu książek „Kij w mrowisko”, „Gustaw i ja”, „Taka jestem i już!”, „Moje szczęśliwe wyspy” oraz „Litera za literą”.

  Wydarzenie odbędzie się 19 maja o godz. 17:00 w Galerii MDK. Spotkaniu towarzyszyć będzie możliwość nabycia książek autorki.

  Bilety w cenie 30 zł dostępne w kasie Kina MDK oraz w systemie sprzedaży online Bilety24.pl.

   

  Magdalena Zawadzka urodziła się 29 października 1944 roku w Filipowicach. Po wojnie mieszkała z rodzicami w Szczecinie, bo za działalność w AK w czasie wojny, szczególnie za udział w Powstaniu Warszawskim, jej ojciec wraz z rodziną został zmuszony do opuszczenia Warszawy. Kilka lat później Zawadzcy wrócili do stolicy i zostali tu już na zawsze.

  Po sukcesach w Młodzieżowym Studium Poetyckim Magdalena Zawadzka zdecydowała się na studia aktorskie i została studentką warszawskiej PWST. Dyplom uzyskała w 1966 roku, choć mimo zakazu ze strony uczelni, zadebiutowała już w 1962 roku w filmie Spotkanie w „Bajce". Potem przyszły role w filmach: Rozwodów nie będzie, Wojna domowa, Sublokator, Pieczone gołąbki, Mały, Mocne uderzenie, a przede wszystkim słynna rola Baśki w filmie Pan Wołodyjowski i serialu Przygody Pana Michała.

  Rola Baśki Wołodyjowskiej przyniosła aktorce ogromną popularność i sympatię widzów, ale to teatr zawładnął nią na dobre. Stworzyła wiele wspaniałych kreacji na scenach Teatru Dramatycznego i Ateneum w Warszawie, a obecnie w teatrach Polonia i Prezentacje. Role w Teatrze Telewizji (Lady Mackbeth w Makbecie i tytułowa rola w Poskromieniu złośnicy) przyniosły jej uznanie i pochwałę krytyki.

  Za wieloletnią pracę i wielkie zasługi została odznaczona w 2003 roku Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, a w 2014 roku Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

  W 2012 otrzymała prestiżową nagrodę Teatru Polskiego Radia Wielki Splendor za „wybitne kreacje w słuchowiskach oraz twórczy wkład na rzecz rozwoju i umacniania rangi radia artystycznego w Polsce". W 2015 tytuł Mistrza Mowy Polskiej, przyznawany osobom „posługującym się językiem polskim z prawdziwą maestrią i pasją”, a w 2016 podczas Festiwalu Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa we Wrocławiu nagrodę Platynowego Szczeniaka za wybitne osiągnięcia w aktorstwie filmowym.

  ZAPRASZAMY SERDECZNIE!