Już wkrótce !

  « Maj 2022 »
  Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
              1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 31          

  "Wielka sława to żart" - śpiewająca rodzina Kaczmarek

  Oceń ten artykuł
  (1 głos)
  Miejski Dom Kultury w Wągrowcu zaprasza na wspaniały koncert pt„Wielka sława to żart”, na którym przeżyją Państwo wieczór pełen magii, wzruszeń i radości, a wykonawcy przeniosą Państwa w przepiękny świat operetki i musicalu. Bilety w cenie 50 zł do nabycia w kasie Kina MDK oraz w systemie sprzedaży online Bilety24.pl.

  Wielka sława to żart - książę błazna jest wart„ – to wiodące słowa z operetki Jana Straussa (syna), którą zaprezentuje Śpiewająca Rodzina Kaczmarek w składzie:
  Iwona Kaczmarek – sopran
  Piotr Kaczmarek – tenor
  Wojciech Kaczmarek – baryton
  Adam Kaczmarek – baryton
  Premiera operetki „Wielka sława to żart…” odbyła się 24. 10.1885 r. w Wiedniu.
  Tematem operetki jest – przybycie do swoich włości Sandora Barinka jednego z głównych bohaterów. Ojciec jego już dawno nie żył. Majątek przechodził w ręce różnych właścicieli - często „lepszych „ cwaniaków. Wiadomym było, że jest w nim skarb. Sandor z otwartymi rękoma takim też sercem zostaje przyjęty do grona cyganów. Akcja tej części operetki rozgrywa się na Węgrzech. Sandor poznaje i obdarowuje uczuciem miłości z wzajemnością, piękną cygankę Saffi. Oboje poszli za głosem serca. Ona, jak się potem okazało była księżniczką, przez cygankę wychowana.
  Pod koniec operetki przenosimy się z ziemi węgierskiej do Wiednia, kiedy to nasi bohaterowie powracają z krwawej wojny.
  Zupan, zasłużony na tyłach, który był zawsze tam gdzie najbezpieczniej, dzięki czemu nic nie stracił, a sporo zarobił. Ottokar, młodzieniec, jak się okazuje, nie tylko kochliwy, lecz i bitny, który otrzymuje w nagrodę odznaczenie oraz dziedziczne prawo do tytułu hrabiego. No i Sandor Barinkay, waleczny i mężny, co też zostanie wynagrodzone chwalebnym orderem i tytułem barona. Tylko, że nic Sandora nie cieszy, jeśli zaś o tytuł barona chodzi, interesuje go wyłącznie tamten – cygańskiego barona. Choć Żupan nadal zamierza wydać swą córkę za Sandora, Arsena przypadnie, zgodnie z wolą miłości, Ottokarowi. Natomiast Barinkay wystawiony na oczekiwanie – doczeka się wreszcie ukochanej Saffi, która zjawia się na końcu, ażeby wszystko mógł uwieńczyć radosny finał. Ona dla niego była i skarbem i największym odznaczeniem.