Lech

Galeria Otwarta / Katarzyna Stefańska

Wkrótce zainaugurujemy naszą internetową Galerię Otwartą.

Jako pierwsza swoje rysunki w technice „line drawing” zaprezentuje Katarzyna Stefańska.

Wystawa  "Anioły są wśród Nas"

zostanie „uruchomiona” na naszej stronie (w tym miejscu)

i YT w sobotę, 13 lutego o godz. 18.00

Katarzyna Stefańska ma 31 lat. Pochodzi z Poznania, od dwóch lat mieszka w Wągrowcu. To właśnie stąd pochodzi rodzina jej ojca. Od najmłodszych lat bardzo lubiła rysować, uczęszczała również do szkół muzycznych w Poznaniu. Grała na skrzypcach i fortepianie. Do dzisiaj komponuje własne utwory i pisze wiersze.
O sobie mówi:
"Moje prace rysuję na kartkach papieru czarnym cienkopisem nie używając żadnych przyrządów (technika ta nazywa się line drawing). o sobie: „Rysowanie jest jej pasją. Jestem amatorką i samoukiem. Bardzo cenię konstruktywną krytykę. To dzięki niej mogę się rozwijać. Następnie wrzucam wykonane prace do komputera i tam je przerabiam. Czasem jest to tylko odwrócenie kolorów, a czasem dodanie jakiś kolorowych elementów.”
Oryginalne prace mają format A4 lub A3.
„Dlaczego moje postacie nie posiadają twarzy? Wbrew pozorom wcale nie dlatego, że nie potrafiłabym ich narysować. Każdy obraz powinien uruchomić w nas wyobraźnię. Staram się, by moje obrazy właśnie to robiły.Odbiorca może wyobrazić sobie twarz danej postaci, jej mimikę i emocję. Czasem może się zdarzyć, że za każdym razem będziemy widzieć ją zupełnie inaczej. Zależnie od naszych własnych emocji i sytuacji w jakich się znajdujemy. Mogą się niektórzy ze mną nie zgodzić, ale osobiście uważam, że gdybym każdej postaci narysowała twarz, zniszczyłabym te obrazki i odebrałabym możliwość spojrzenia na nie z własnej perspektywy.”

Dzisiaj pokazujemy tylko 2 prace Katarzyny (Kirusi Stef) na prezentację wystawy zapraszamy od 13 lutego, godz. 18.00

Galeria Otwarta MDK

Rusza Internetowa Galeria Otwarta Miejskiego Domu Kultury w Wągrowcu

Malarstwo, rysunek, fotografia, grafika, film

Artysto pokaż swoje prace w Naszej Galerii internetowej!

Pochwal się swoją twórczością!

W czasie pandemii Galeria Miejskiego Domu Kultury w Wągrowcu zawiesiła prezentacje realnych wystaw na swoich ścianach. Jest zamknięta dla publiczności do odwołania. Proponujemy Wam udział w działaniach wirtualnych w formie  na stronach www naszej placówki, kanale Youtube i Facebooku.

Artysto jeśli posiadasz spójny zestaw 15-30 prac plastycznych lub fotograficznych i chciałbyś pokazać je szerszej publiczności w Internecie wykonaj najpierw kilka kroków:

1. Przygotuj wersje cyfrowe prac*) - skany lub zdjęcia albo film.
  2. Przygotuj opis (kilka zdań o prezentowanych pracach) oraz notatkę biograficzną.
  3. Jeśli pliki zajmą dużo miejsca umieść w chmurze na serwerze plików i wygeneruj link.

Wspólnie zdecydujemy w jakiej formie wykonamy prezentacje. Być może, po pandemii, Wasze prace zawisną na ścianach naszej Galerii?

*) Preferujemy prace, które nie były wcześniej wystawiane.

ARTYSTO DO DZIEŁA!

Ucz się FOTOGRAFII w domu!

Na czas epidemii uruchomiliśmy  platformę edukacyjną „Wirtualna Pracownia Fotograficzną MDK. Szkoła kadru. Warsztaty naświetlania”. Jest to  ekwiwalent stałych zajęć fotograficznych Miejskiego Domu Kultury w Wągrowcu prowadzonych przez Lecha Szymanowskiego. Celem facebookowych zajęć jest popularyzacja fotografii, szeroko pojęta edukacja fotograficzna, dzielenie się wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami fotograficznymi między członkami grupy. Do "Grupy" przyłączają się fotografowie, miłośnicy, adepci i debiutanci w dziedzinie fotografii, którzy pragną wykonywać lepsze zdjęcia, dzielić się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami i ciągle UCZYĆ SIĘ FOTOGRAFII, bez względu na stopień zaawansowania oraz prezentować swoje prace.

„Na Grupie” znajdą się materiały edukacyjne z różnych dziedzin fotografii, linki do zasobów, poradników samouczków, zadania fotograficzne, platforma wymiany doświadczeń.Mamy nadzieję, że szczęśliwym zakończeniu epidemii dojdzie do spotkania wszystkich członków na plenerze w pięknych okolicznościach natury.

Aby dołączyć do „Grupy” trzeba posiadać konto na Facebooku i zgłosić swój akces przez fejsbookowego Messenger do administratora grupy:  „lech.fotografia.mdk”.