1. 0

Ostanio przeglądane

Już wkrótce !

Kasia

Kasia

II WĄGROWIECKI KABARETON

ŁOWCY. B

W czasach starożytnych, gdy na świecie prawdopodobnie były smoki, nikt o nas nie słyszał.
Raptem paru proroków, ale ich nie liczymy.
Dopiero w 2002 roku pojawiły się pierwsze, nieśmiałe wzmianki o Łowcach. B,
kiedy to anonimowy kronikarz miał napisać: "(...) pełni skruchy i władzy przyszli Łowcy.B ...i poszli."
Wtedy też przepowiednia się ziściła i mity poszły w tan z realnością.
Od tamtej pory zaczyna się prawdziwa historia kabaretu i tworzona jest do dzisiaj, jutra, pojutrza i tak dalej też.Z upodobaniem taplamy się w absurdzie i grotesce, bo tak nam sumienie podpowiada.
Muzykę lubimy i umiemy, więc się nie szczypiemy i podczas spektaklu autorskiego gramy ją prawdziwie.Na początku 2015 roku skład kabaretu został uszczuplony poprzez odejście Pawła i Mariusza.Co istotne, powiedzieliśmy sobie "Na razie", a nie "Żegnajcie", także tego...Obecnie czynni Łowcy.B to Bartosz Góra, Bartosz Gajda, Sławek Szczęch i Maciek Szczęch.

Zapraszamy do interakcji.
Natychmiast.

źródło: http://lowcyb.pl/

 

 

K2

Trochę słów o nas…
Zawiązaliśmy się w maju 2012 roku n.e. Zwiemy, a właściwie ksywujemy się barciś i mimi. Niektórzy z Was, drodzy czytacze, mogą kojarzyć nas z formacji: Babeczki z Rodzynkiem i hlynur. Słusznie.
Od dłuższego czasu kontentowało nas wspólne dokazywanie. Zarówno sceniczne, jak i towarzysko – imprezowe. Założyliśmy K2, żeby to kontentowanie kontynuować.
Nasz program jest dynamiczny. Jeżeli szukacie w kabarecie liryki, u nas jej nie znajdziecie. Nie, żebyśmy nie cenili, ale nie stosujemy.
Skecze piszemy oczywiście po to, żeby widza rozbawić. Ale nie tylko. Staramy się, żeby były „o czymś”. Jednak jest to staranność nie nachalna, unikamy dydaktyki. Jak ktoś chce się tylko pośmiać, to się tylko pośmieje. Jak ktoś szuka czegoś więcej, to znajdzie.
Obserwujemy świat i szukamy tematów dotyczących Was i nas. Nie pokazujemy ich jednak w skali 1:1. Zawsze przetwarzamy rzeczywistość. Podkręcamy absurdalność sytuacji.
Programowo unikamy stosowania wulgaryzmów. Nie, że unikamy w ogóle. Unikamy przeklinania, które ma maskować brak żartu. Wulgaryzmu dla wulgaryzmu. Podobnie jak szoku dla szoku. Nie boimy się poruszać kontrowersyjnych tematów, ale robimy to w jakimś celu.
Dość teorii! Zachęcamy do praktyki, czyli najlepiej zobaczyć nas na żywo.
Do zobaczenia!

źródło: https://www.facebook.com/pg/KabaretK2/about/?ref=page_internal

II Wągrowiecka Biesiada Szlagierowa

CLAUDIA I KASIA CHWOŁKA

Chocioż wszyscy myślom, że my siostry to muszymy powiedzieć, że niy!
Na poczontku 2011 roku połączyły my nasze siły i na scynie możecie nos oglondać jako duet
Momy już na swoim koncie wystymp w Telewizji TRWAM i na II Festiwalu Piosynki Śląskij w Zabrzu.
Momy nadzieja, że na koncertach bydziecie sie fajnie bawić.
Kaj bydziecie mogli nos łobejrzeć bydziecie mogli przeczytać w aktualnościach a jak bydzie fajno pogoda to na żółtych motorach w całyj Polsce (i niy ino) a w szczególności na naszym piyknym Ślonsku

CLAUDIA;
Claudia Chwołka – przezwisko FELA. W 2010 roku ukończyłach I LO im. Powstańców Śląskich w Rybniku i tam tyż zdałach matura. Jestech studyntkom Wyższyj Szkoły Bankowości i Finansów w Katowicach.
Swoja przygoda z muzykom zaczyłach już dużo lot tymu, jeszcze jako bajtel. Łojcowie godajom, że najprzód śpiywałach a potym dopiyro nauczyłach sie łazić. Ciekawe wiela w tym prowdy. Moich piosynek idzie sie posuchać we rozmańtych rozgłośniach radiowych i w radiach internetowych, a teledyski idzie łobejrzeć we Telewizji Silesia (TVS) i TVT.
Oprócz śpiywanio mom tyż pora innych zainteresowań. Fest lubia sport a w szczególności handbal i siatkówka. Przez pora lot trynowałach piłka rynczno w drużynie Polho Czuchów, w gimnazjum chodziłach do klasy sportowyj a w liceum należałach do reprezyntacji szkoły.
Poza sportym i śpiywaniym jest jeszcze coś – Motoryzacja w pełnym wymiarze. Motocykle, rajdy i tuning. Razym z tatom majstruja coś we garażu i zawsze jeżech umaraszono od smarów po same łokcie. Czasym przidajom się takie mechaniczne umiejyntności. Co do rajdów to miałach wielkie plany. Chciałach łostać kierowcom rajdowym. Połowa tego marzynio już się spełniła, bo miałach okazja siednońć na zicu pilota rajdowego, ale te upodobanie do rajdów pora lot tymu zmiyniło się i z cztyrech kółek zrobiły się dwa. Zaraziłach się pasjom do motorów. W 2009r. zdałach egzamin na prawo jazdy kat. A i B. Wyruszyłach na nasze drogi swojom piyrszom maszynom Hondą NSR 125. W 2010 zmiyniłach motór i tera jeżdża żółtom Kruszynkom Hondą CBR 600 F4i. Idzie mie spotkać na wielu zlotach motocyklowych głównie we czwortki na zamku w Chudowie razym z narzyczonym i łojcami.

KASIA;
Kasia Chwołka – jak dobrze pamiyntom kiedyś łaziłach do szkoły i zdo mi się, że po tyj łostatnij szkole zostałach pigułom. Z tego pigułowanio to mi ino łostało tela, że jak mie mój chop znerwuje to mu umia na spaniu jegła do piynty wciś abo czasym jaki floster przikleić. A tak na poważnie to od czasu jak znodła się Claudia siedza w doma. Jak zaczła śpiywać to we wszystkich śpiywkach podkłodom ij drugi głos i wszyskie chórki. Od jakigoś czasu pisza tyż teksty piosynek a czasym zdarzy mi się ułożyć jakoś melodia. Przez 10lot Claudia sama wystympowała ale tera udało ij się mie namówić do wspólnego śpiywanio na scynie. Bydziecie mogli nos łoglondać na różnych festynach, koncertach i innych imprezach.A jak chcecie mie łobejrzeć w innych łoblyczkach to tyż z moim chopym jeżdżymy na motorze Hondzie Hornet i idzie nos spotkać na różnych zlotach a szczególnie na zomku w Chudowie we czwortki. W pochmurne i dyszczowe dni możecie nom pomachać na autobanie – jeżdżymy czerwonym autym z napisym na zadnij szybie „FELA” i z takom samom rejestracjom.

ŹRÓDŁO: http://zespoly.siteor.pl/claudia-i-kasia-chwolka

 

DUET KARO

Elżbieta i Stefan Witkowscy - istnieje ponad 11 lat i pochodzi z Chorzowa. Stanowią duet nie tylko na scenie, ale również w życiu prywatnym.W ich repertuarze dominują utwory wesołe, skoczne i biesiadne.Wydali dwie płyty gdzie muzyka i tekst są autorstwa Stefana. strona zespołu: http://www.karo.katowice.pl

MICHALINA STAROSTA

Michalina Starosta od kilku lat działająca z sukcesami na śląskiej scenie muzycznej. Laureatka nagród stacji radiowych Radia Silesia oraz Radia Fest za debiut roku 2016. Piosenka ''Karlus'' przez 16 tyg, dzięki głosom słuchaczy nosiła miano Hitu Tygodnia Szlaglistowego notowania w Radiu Silesia. Jej piosenki można usłyszeć w regionalnych stacjach radiowych takich jak Radio Silesia, Radio Piekary, Radio Fest a także na antenie telewizji TVS.
Od niedawna Michalina współpracuje z gitarzystą i kompozytorem Januszem Drewniokiem. Razem tworzą zgrany duet, który na scenie potrafi stworzyć wspaniałą atmosferę, rozbawić publiczność i zagwarantować niezapomniane przeżycia .

ŹRÓDŁO: http://zespoly.siteor.pl/michalina-starosta

 

TOMASZ CALICKI

Zodiakalna Ryba, to wokalista z ponad dwudziestoletnim stażem scenicznym, laureat znanego telewizyjnego programu "Szansa na Sukces", charakteryzujący się miłą i "ciepłą" barwą głosu. Od 1991 roku do chwili obecnej występuje z zespołem Eliot, znanym telewidzom telewizji TVS m.in. z takich przebojów,jak: "Dziewczyna ze Śląska", "Kwiaty dla mamy", "Na miłość nigdy nie jest za późno", "Lato i Ty". W zespole Tomasz pełni rolę głównego wokalisty, wodzireja,klawiszowca i saksofonisty.

Jednocześnie w latach 2000-2010 Tomek był współzałożycielem oraz wokalistą i wodzirejem znanego nie tylko na Śląsku zespołu kabaretowo-biesiadnego Śląskie Szwagry. Telewidzowie Polsatu zapewne pamiętają ten zespół z popularnego niegdyś programu "Disco Relax". Ich największe przeboje to: "Irena, Irena", "Moje kawiarenki", "Dorka" i wiele, wiele innych.

Obecnie artysta poleca swoją solową płytę pt."Spełnione marzenia", która zawiera kilkanaście melodyjnych, łatwo "wpadających w ucho" piosenek, a videoclipy promujące ów krążek można oglądać na antenie telewizji TVS.
Największe przeboje Tomasza Calickiego,to : "Jedno serce-dwie dziewczyny", "Wrócę do Paryża", "Buzuki i Ty", "Miłość czasem zjawia się", "Księżniczko ma".

ŹRÓDŁO: http://zespoly.siteor.pl/tomasz-calicki

 

 

 

Subskrybuj to źródło RSS

Newsletter