Ostanio przeglądane

Już wkrótce !

 1. "Blues i Jazz…

  sierpień 24, 2019

 2. III WĄGROWIECKA BIESIADA…

  sierpień 17, 2019

 3. The Voice of…

  sierpień 11, 2019

 4. TURNIEJ SZACHOWY O…

  sierpień 11, 2019

 5. IV Międzynarodowy Festival…

  sierpień 3, 2019

 6. KONCERT FINAŁOWY Z…

  lipiec 28, 2019

 7. IV WIELKOPOLSKIE DNI…

  lipiec 26, 2019

Kasia

Kasia

III WĄGROWIECKA BIESIADA SZLAGIEROWA

 

Beata Mańkowska

Śpiewaczka operowa, operetkowa, wokalistka, autorka tekstów.
Od 2015 roku obecna na śląskim rynku muzycznym (jednocześnie kontynuując swoją przygodę z muzyką klasyczną i musicalową).
Artystka ukończyła szkołę muzyczną II stopnia, następnie studiowała w policealnym studium zawodowym Wokalno-Baletowym w Gliwicach oraz ukończyła studia na wydziale wokalno-aktorskim Akademii Muzycznej w Katowicach. Ukończyła też społeczne ognisko muzyczne na fortepian, brała udział w Kursie Wokalistyki Operowej w Krynicy, Mistrzowskich Warsztatach Wokalnych II (prow. przez Wiesława Ochmana) oraz kilku innych prestiżowych kursach. Jest laureatką wielu nagród w ogólnopolskich konkursach wokalnych (np. III nagroda IV-tego Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach w 2003 roku).
Występowała w operetkach m.in. w Operze Śląskiej w Bytomiu. Od 2011 roku była solistką Orkiestry im. Arcyksiężnej Marii Krystyny Habsburg z Żywca. Wielokrotnie brała udział w koncertach transmitowanych w ogólnopolskich mediach. Współpracuje ze słynnym multiinstrumentalistą Józefem Skrzekiem, z którym współtworzyła kilka projektów oraz płytę poświeconą Janowi Pawłowi II w 2001 roku czy w projekcie z 2013 roku). Artystka współpracowała też wielokrotnie z Marianem Makulą – m.in. w projekcie Wiiliijo – Śląskie Pastorałki, transmitowanym na antenie TVS. Na swoim koncie ma też duet z Dariuszem Niebudkiem & Electric Symphonic Group ze standardami muzyki amerykańskiej.
Poza muzyką operową, operetkową i musicalową, od niedawna zajęła się też muzyką pop. Pracuje nad swoją debiutancką płytą. Artystka pisze teksty. Kompozytorem jest Adam Kłos oraz Bogdan Morawiec. Artystka nagrała też teledyski do swoich popowych piosenek (Jesteśmy dla siebie oraz Splecione dłonie) oraz dwa do bardziej operowych utworów w duecie z innymi artystami operowymi (Sylwester Targosz-Szalonek – Gira Con Me oraz Naira Ayvazyan – Dalmacja). Piosenki artystki utrzymane są w klimacie romantycznych ballad. Ostatnio ma na koncie też kilka duetów – w tym bardzo zaskakujący – z popularnym śląskim artystą Stachem.
Debiutanckie piosenki artystki odnoszą sukcesy na listach przebojów śląskich rozgłośni (zwłaszcza Radia Silesia oraz Radia Piekary), teledyski pojawiają się w telewizji TVS.
Obecnie artystka na śląskim rynku kojarzona jest z piosenkami: Jesteśmy dla siebie, Spróbujmy jeszcze raz, Splecione dłonie, Marzenie i sen, Puk puk.

De Silvers
Zespół utworzony w 2012 roku. Grupa występuje w czteroosobowym składzie, czasami z towarzyszeniem dwóch tancerek. Obecnie skład zespołu tworzą: Sylwia Grzywa – wokalistka, Aleksander Pietrek – klawiszowiec, kompozytor, aranżer, Waldemar Wiśniewski – wokalista, gitarzysta, kompozytor, tekściarz oraz Ryszard Zawadzki.
Założycielem i pomysłodawcą grupy jest Aleksander Pietrek. Skład zespołu podlegał delikatnym modyfikacjom – początkowo członkiem grupy był Waldemar Wiśniewski (wokalista, gitarzysta), który w 2015 roku został zastąpiony przez Ryszarda Zawadzkiego. W 2016 roku do Zespołu powrócił Waldemar Wiśniewski i trzon Zespołu obecnie tworzą 4 artyści. W latach 2014-2018 Zespół występował z tancerkami.
Zespół De Silvers wydał 2 płyty (w tym świąteczną, na której oprócz tradycyjnych kolęd znalazło się kilka autorskich pastorałek), nagrał też kilka teledysków.
Grupa, pomimo stosunkowo krótkiej obecności na rynku muzycznym, odnosi ogromne sukcesy – jej piosenki nieprzerwanie goszczą na listach przebojów śląskich stacji radiowych (najczęściej w pierwszej trójce; zespół zdobył już „Diamenciki” Śląskiej Listy Przebojów Radia Piekary), teledyski emitowane są w telewizjach lokalnych i TVS. Grupa ma na koncie rozmaite wyróżnienia – w tym „I miejsce dla Artysty Fiesty 2015” oraz „III miejsce dla Artysty Fiesty 2014” (Radio Piekary) oraz „III miejsce w plebiscycie na Szlagier 2015 Roku” Radia FEST czy spore sukcesy w Szlagliście Radia Silesia (m.in. 2. miejsce w plebiscycie na szlagier 2017). De Silvers chętnie bierze udział w rozmaitych imprezach charytatywnych, jest organizatorem takich imprez, udziela się też na rzecz seniorów.
Autorem wszystkich kompozycji oraz autorem większości tekstów na debiutanckiej płycie zespołu jest Waldemar Wiśniewski, Sylwia Grzywa również jest autorką tekstu. Aranżacjami zajmowali się Aleksander Pietrek i Waldemar Wiśniewski. Ryszard Zawadzki i Aleksander Pietrek oraz Anna Zawadzka skomponowali pastorałki na płytę świąteczną, autorami tekstów są Ryszard Zawadzki i Anna Zawadzka. Za wizerunek zespołu odpowiada Sylwia Grzywa. Nazwa zespołu zainspirowana jest imieniem wokalistki. W strojach scenicznych zespołu zawsze pojawia się nawiązanie do nazwy grupy, czyli srebrne akcenty.  
W repertuarze grupy znajdują się zarówno piosenki śpiewane w języku literackim, jak też w gwarze śląskiej, często opowiadają o przyjaźni, życiu, wartościach. Pod względem muzycznym kompozycje zespołu są bardzo dynamiczne i melodyjne, niemniej wśród piosenek znajdują się też ballady. Tematyka piosenek dotyczy życia, rodziny, uczuć, wartości, szczęścia i przyjaźni.
Członkowie grupy jednocześnie biorą udział w innych projektach muzycznych. Sylwia Grzywa oraz Aleksander Pietrek poświęcają się właściwie jedynie rozmaitym projektom muzycznym, Ryszard Zawadzki jest nauczycielem-katechetą. Cała trójka pochodzi z Chorzowa.
Wśród najbardziej znanych przebojów grupy można wymienić: Na co mi tyla kasy, Czas na śląski rock, Kochaj i tańcz, Oma i opa, Bo przyjaźń to, Bezludna wyspa, Kochaj Ludzi, W Twych oczach dziewczyny kochają się, Od dziś moje serce należy do Ciebie, To nasz Giszowiec.

Kuzyn Mix

Projekt muzyczno-kabaretowy, którego trzon stanowi Krzysztof Procek i Wiesław Włoch.
Zespół muzyczno-kabaretowy założony w 2018 roku. Tworzy go Krzysztof Procek oraz Wiesław Włoch. Panowie prywatnie są kuzynami, przy czym pierwszy z Nich jest ślązakiem i wnosi do duetu akcenty śląskie, drugi natomiast jest góralem.
Zespół oficjalnie debiutował podczas Śląskiej Gali Biesiadnej, kiedy tez ukazała się jego debiutancka płyta.
Na debiutanckim krążku Zespołu znalazły się utwory utrzymane w klimatach łączących brzmienia disco-polo z góralskimi akcentami i elementami muzyki biesiadnej. Teksty opowiadają (z dużą dozą humoru, często wręcz prześmiewczo) właściwie o wszystkim (o zabawie, życiu, pracy, rodzinie…). Kompozytorem, jak też aranżerem całości jest Krzysztof Procek, tekstami zajął się Wiesław Włoch.
Do najbardziej znanych piosenek Duetu należą: Zabawa na wesoło, Dziewce z Koniakowa, Przyjechołech w góry.

Wesoła Biesiada
Zespół założony w 2010 roku. Grupa występuje w składzie 4-osobowym: Adam Polakowski – wokalista i klawiszowiec, Karol Gembczyk – wokalista, wodzirej, Ksenia Mazan – wokalistka, tancerka, Agata Wyleżoł – wokalistka, tancerka.
Zespół wywodzi się z KGB (Kabaretowa Grupa Biesiadna).
Założycielem oraz menadżerem zespołu jest Adam Pyrek, były członek (obecnie też menadżer grupy KGB).
Piosenki zespołu utrzymane są w stylu biesiadnym oraz tanecznym. Grupa wykonuje zarówno utwory coverowe, ale też piosenki autorskie. Zespół znany jest z występów na wielu imprezach, w tym Śląskiej Gali Biesiadnej. Adam i Karol (od 2017 do maja 2018) byli prowadzącymi koncert życzeń Z całego serca życzę Ci na antenie TVT Rybnik.
Wśród najbardziej znanych piosenek Zespołu wymienić można: Śmiech to zdrowie, Bawmy się, Oddaję Ci wszystko co mam, Z całego serca życzę Ci.

Roko i Colino

Projekt estradowy skierowany do dzieci. Pomysłodawcami oraz głównymi uczestnikami projektu jest Sylwia Grzywa i Aleksander Pietrek.
Muzycy zaangażowani są też w organizowanie przedstawień dla dzieci. W ich repertuarze jest też program mikołajkowy. Zespół bardzo dużo koncertuje.
Program ma charakter rozrywkowo-edukacyjny, artyści występują w barwnych przebraniach. W ramach programu wprowadzone są treści zapoznające odbiorców z kulturą innych państw, uczy tolerancji. Artyści wprowadzają też nawiązania do tematyki ochrony środowiska.
Obecnie (od jesieni 2016 roku) Roko i Colino prowadzą autorską audycję w Radiu Silesia – Nasz plac zabaw.
Muzycy jako Roko i Colino nagrali kilka teledysków.
Wśród przebojów Zespołu wymienić można piosenki: Mini ZOO, Nasz plac zabaw, Będzie Fajnie, Kolorowa podróż, Eko Alarm.

 

Subskrybuj to źródło RSS

Newsletter