1. 0

Ostanio przeglądane

WĄGROWIEC FEST

listopad 17, 2017 0

KONCERT CHARYTATYWNY- GŁOS DLA…

październik 21, 2017 0

Dziady - Noc Pierwsza

listopad 5, 2017 0

Już wkrótce !

 1. BIESIADA WIGILIJNA

  grudzień 10, 2017

 2. Recital Krzysztofa Daukszewicza

  grudzień 2, 2017

 3. WĄGROWIEC FEST

  listopad 17, 2017

 4. LESZEK MOŻDŻER -…

  listopad 12, 2017

 5. Dziady - Noc…

  listopad 5, 2017

 6. ARTYSTYCZNE ZADUSZKI czyli…

  listopad 3, 2017

 7. MAMIDŁO- fotografie Marleny…

  październik 28, 2017

 8. SLUGFEST 12

  październik 28, 2017

 9. KONCERT CHARYTATYWNY- GŁOS…

  październik 21, 2017

Kasia

Kasia

Recital Krzysztofa Daukszewicza

Krzysztof Daukszewicz urodził się 30 października 1947 roku w Wichrówie. Jest satyrykiem, felietonistą, poetą, kompozytorem, gitarzystą i piosenkarzem. Działalność estradową artysta rozpoczął w 1975 r. Pełnił wtedy funkcję dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Szczytnie oraz współtworzył kabaret Gwuść. Już w 1976 r. satyryk otrzymał drugą nagrodę na I Biesiadzie Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim za swój autorski program „Dookoła Wojtek", a zaledwie rok później otrzymał nagrodę Złote Rogi Kozicy na przeglądzie kabaretów w Zakopanem.

Agencja Artystyczna Monolit zaprasza na najnowszy program satyryczny Krzysztofa Daukszewicza „Nareszcie w Dudapeszcie":

Krzysztof Daukszewicz po przeprowadzce w 1978 r. do Warszawy zaczął występować w kabarecie Na Pięterku. W latach 1979 – 1984 był kierownikiem literackim Teatru na Targówku, w którym wystawiono dwa programy artysty: satyryczny „Dziury na drodze" oraz musical dla najmłodszych widzów – „Dzieci taty Zeusa". W latach 1983 – 1986 artysta współtworzył z Januszem Gajosem kabaret Hotel Nitz. W 1986 r. otrzymał III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie na sztukę teatralną za antywojenną farsę „Cycek". Od 1986 r. do 1990 r. był członkiem kabaretu Pod Egidą.

Artysta występuje z własnymi programami satyrycznymi, realizuje programy w telewizji, jest także autorem kilkunastu książek. Ma swoją rubrykę w tygodniku „Przegląd". Krzysztof Daukszewicz otrzymał również wiele nagród i odznaczeń, m.in. Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis" w 2009 r.

ARTYSTYCZNE ZADUSZKI czyli „…nigdy Was nie zapomnimy…”

Lidia Stanisławska (ur. 17 października 1954 r. w Szczecinie) – artystka wszechstronna, piosenkarka o charyzmatycznym głosie oraz utalentowania i błyskotliwa pisarka i felietonistka.
Debiutowała w 1973 roku na festiwalu koszalińskiej Giełdy Piosenki, gdzie zajęła pierwsze miejsce. W 1974 roku wystąpiła na XII Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, podczas którego zdobyła wyróżnienie, śpiewając na koncercie debiutantów „Mikrofon dla wszystkich”. Jesienią 1974 roku rozpoczęła edukację w szkółce piosenkarskiej ZAKAR, prowadzonej w warszawskiej kawiarni „Bristol”. Jednocześnie podjęła studia na wydziale piosenkarskim Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina. W kolejnych latach aktywnie współpracowała i występowała z kabaretem „Pod Egidą”.

Podczas koncertu „Debiuty” na XIV Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1976 roku wokalistka otrzymała wyróżnienie za piosenkę „Czułość”. Utwór „Dzwon znad doliny” z muzyką Leszka Bogdanowicza dotarł nawet do finału konkursu Grand Prix de Paris organizowanego w Paryżu dla utalentowanych debiutantów z całej Europy. Kolejny występ piosenkarki na Festiwalu w Opolu miał miejsce podczas jego XVI edycji w 1978 roku, gdzie zdobyła II nagrodę za interpretacje utworu „Gram w kiepskiej sztuce”. W tym samym roku wystąpiła w konkursie Sopot Festival 1978, na którym dzięki piosence „Gwiazda nad Tobą” zajęła trzecie miejsce, tuż za takimi światowymi sławami muzyki, jak Václav Neckář czy Ałła Pugaczowa. Po sukcesie utworu „Gwiazda nad Tobą” Lidia Stanisławska wydała w 1979 roku swoją debiutancką płytę o takim samym tytule. W międzyczasie wokalistka nagrała wokalizy do filmów „Palace Hotel”, „Sowizdrzał świętokrzyski” oraz „Wesela nie będzie”.

Reprezentowała Polskę na festiwalach w Niemczech, Bułgarii, Czechosłowacji, koncertowała we Włoszech, USA i Kanadzie. Wylansowała też przeboje: „Na zawsze mój” i „Z moich przeczuć”. W 1990 roku rozpoczęła współpracę z grupą Bogdana Lewandowskiego, co zaowocowało płytą „Inna twarz”. Jest autorką prawie wszystkich tekstów na tym krążku. Przez wiele lat towarzyszyła też na scenie Hance Bielickiej.

Występuje również w serialach telewizyjnych („Plebania”) i spektaklach teatralnych („Klimakterium”, „Kobiety w sytuacji krytycznej”, „Babski Kabaret. Old Spice Girls”).

Uchodzi za jedną z najweselszych postaci polskiego show-biznesu. Od kilkunastu lat zamieszcza swoje felietony „Anegdoty o artystach” na łamach „Teletygodnia”.

Jest autorką czterech książek – dwóch zbiorów anegdot o artystach „Gwiazdy w anegdocie” i „ Gwiazdy w anegdocie 2” , książki-wywiadu z Januszem Zakrzeńskim „Co mi zostało z tych lat” oraz książki „Jak nie zrobić kariery”.

źródło: http://lidiastanislawska.com.pl/

MAMIDŁO- fotografie Marleny Grewling

Marlena Grewling

Urodzona w 1987 roku w Śremie.
Mieszka w Książu Wielkopolskiego, pracuje w Śremie. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu, kierunek socjologia
Członkini  Kolektywu Fotograficznego „Świetlica”, ZPAF oraz Stowarzyszenia „Nasza Gmina”

foto: Jędrzej Paszak


Najważniejsze działania:

2017 – udział w wystawie zbiorowej „Piąte spojrzenie – Mchy, Sebastianowo, Charłub”
2017 – wystawa indywidualna „Moje fotografie”, w Bibliotece Publicznej w Książu Wlkp.
2016 – udział w wystawie zbiorowej „Włościejewki 2016 – ślady zmian”, Książ Wielkopolski
2015 – udział w wystawie Moja Wielkopolska - analog
2015 – udział w wystawie zbiorowej Moja Wielkopolska - analog (aneks), Dom fotografii w Poznaniu
2015 – udział w wystawie zbiorowej, Foto GOGOLEWO 2015 pod hasłem fotogeniczna prowincja”, Książ     Wielkopolski
2015 - wystawa indywidualna „Klatka”, Biblioteka Publiczna w Luboniu
2015 - udział w wystawie "13 Twarzy Portretu", Galeria Fotografii "Migawka" w Centrum Kultury     "Browar B." we Włocławku
2014 – Działania wspólne Kolektywu Fotograficznego Świetlica: „Inside -outside” akcja zakończona     wystawą w ramach „Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. I.Zjeżdżałki – Klubokawiarnia     Mamałyga.
2014 - udział w wystawie "3 x Wągrowiec" w ramach Wojewódzkiego Przeglądu Wystaw Fotograficznych     2014 Roku w Poznaniu w galerii Wielkopolskiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury     w     Poznaniu.
2014 – udział w wystawie zbiorowej, "Książ. Przestrzenie nieuśpione", Książ Wielkopolski
2013 - wystawa indywidualna "Klatka", Miejski Dom Kultury w Wągrowcu
2013 – działania wspólne Kolektywu Fotograficznego Świetlica: „Obscur Reaktywacja”
2013 – udział w wystawie pokonkursowej Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Poruszenia”,     organizowanego przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, praca „Przebudzenie”
2012 – udział w wystawie pokonkursowej XI Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Portret 2012” w     Miejskim     Domu Kultury w Kole, praca: „I obudził się ze snu człowiek”
2006 – udział w wystawie pokonkursowej „Moja Wielkopolska – Wieś”

Nagrody i wyróżnienia:
2016 – 1 nagroda w XXI edycji Konkursu Portret, organizowanego przez Trzcianecki Dom Kultury, zestaw     „Wygnanie z raju 1-3”
2016 - statuetka „Fotokreatora”, przyznawana przez Wielkopolską Bibliotekę Wojewódzką i     Centrum Animacji Kultury w Poznaniu
2013 - wyróżnienie w XII edycji Konkursu Portret, organizowanego przez Kolski Klub Fotograficzny Fakt,     zestaw "Konfrontacje"


Nagrody zbiorowe:
2016 – Kolektyw Fotograficzny „Świetlica” – pierwsze miejsce w konkursie XXXVII Konfrontacjach     Fotograficznych w Gorzowie Wielkopolskim
2015 – Kolektyw Fotograficzny „Świetlica” – pierwsze miejsce w konkursie Moja Wielkopolska – analog

 

"W twórczości fotograficznej zajmuję się portretem oraz fotografią kreacyjną i konceptualną. Interesuje mnie fotografia, a dokładniej ujmując, kondycja kobiety we współczesnym świecie oraz jej relacje z otoczeniem, związek z otaczającą rzeczywistością, samookreślenie w czasie
i przestrzeni.
Chciałabym, aby fotografie opowiadały o poszukiwaniu własnej tożsamości, o dylematach dziewczyny odkrywającej sens własnej kobiecości.
Staram się zrywać z męskim punktem widzenia ciała kobiety. Ciało jest dla mnie narzędziem
do prezentowania różnorakich emocji, towarzyszących kobiecie w jej życiu.
W moich pracach pojawia się motyw kobiecy jako portret i akt umiejscowiony w naturze, ukazujący kondycję człowieka również w odniesieniu do natury mającej często wyraz symboliczny.
Mamidło to coś, co mami, nęci. Jak postacie, które widzę przez obiektyw, jak myśli, które kłębią się w mojej głowie. Jak uczucia, które krążą w moim sercu.
Mamidło to także przywidzenie. Fotografia jest odzwierciedleniem w sposób bardzo realistyczny otaczającego świata. A można przecież sfotografować świat, aby wyglądał bajkowo, baśniowo, czarodziejsko. Takie spojrzenie chciałam zaprezentować i mam nadzieję, że wejdziecie ze mną w świat mamienia."                                                                                                                                               - Marlena Grewling

BIESIADA WIGILIJNA

NADEJŚCIE  ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA, TO NAJWIĘKSZA RADOŚĆ, JAKA NAS SPOTYKA KAŻDEGO ROKU. ULICE ROZŚWIETLI BLASK KOLOROWYCH ŚWIATEŁEK, A W NASZYCH DOMACH ZAGOSZCZĄ CHOINKI. CZAS TEN SPRZYJA SPOTKANIOM W GRONIE RODZINY, PRZYJACIÓŁ CZY WSPÓŁPRACOWNIKÓW.
    SPECJALNIE NA TAKĄ OKAZJĘ ZESPÓŁ IMPRESARYJNY  W POZNANIU, PRZYGOTOWAŁ WIDOWISKO PT. ” BIESIADA WIGILIJNA” ,W KTÓRYM ROZBRZMIEWAJĄ PIĘKNE KOLĘDY, PIOSENKI I PASTORAŁKI.POSŁUCHAĆ MOŻNA ŚWIĄTECZNEJ POEZJI ORAZ STARYCH PRZYPOWIEŚCI, A CO NAJWAŻNIEJSZE  - W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU- POŁAMAĆ SIĘ OPŁATKIEM Z ARTYSTAMI  I WSPÓLNIE Z NIMI POŚPIEWAĆ KOLĘDY.
TEN KONCERT-SPEKTAKL WPROWADZA NAS W ŚWIĄTECZNY NASTRÓJ.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Subskrybuj to źródło RSS

Newsletter