Karolina

URL strony:

ZADUSZKI JAZZOWE - KONCERT NEW BONE QUINTET

Szanowni Państwo,
w związku z wytycznymi rządu dotyczącymi rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa zawieszamy działalność Kina MDK do dnia 27 grudnia. Ze względu na zaostrzenie reżimu sanitarnego koncert New Bone Quintet zostaje ODWOŁANY.

W celu zwrotu środków za zakupione bilety na wydarzenia kulturalne prosimy o kontakt z kasą Kina MDK po wznowieniu działalności Kina MDK. Do 27 grudnia kasa Kina MDK jest nieczynna.

Recital Kabaretowy Artura Andrusa

Szanowni Państwo,
w związku z wytycznymi rządu dotyczącymi rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa zawieszamy działalność Kina MDK do dnia 27 grudnia. Ze względu na zaostrzenie reżimu sanitarnego recital Artura Andrusa zostaje przełożony na inny termin - 07.03.2021 godz.16:00 i 19:00. Bilety zakupione na termin listopadowy zachowują ważność.

Koncert Michała Bajora - Kolor Cafe - KONCERT PRZEŁOŻONY!

Szanowni Państwo,
w związku z wytycznymi rządu dotyczącymi rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa zawieszamy działalność Kina MDK do dnia 27 grudnia. Ze względu na zaostrzenie reżimu sanitarnego koncert Michała Bajora zostaje przełożony na inny termin - 22.05.2021r. Bilety zakupione na termin październikowy zachowują ważność.

Kiedy przed laty rówieśnicy Michała Bajora słuchali Beatlesów, on również zafascynowany słuchał ich wspaniałych piosenek. Ale równolegle wsłuchiwał się w utwory włoskich i francuskich wykonawców. Festiwale w San Remo i piosenki Aznavoura, czy Piaf, były dla niego wyznacznikiem gustu dobrej estrady, od kolorowych włoskich po mądre francuskie przeboje. Po te ostatnie artysta sięgał w swoim muzycznym życiu wielokrotnie. Tym razem Michał Bajor postanowił przemieszać swoje muzyczne włosko-francuskie fascynacje i z kilkuset piosenek wybrał 19, które w większości nagrał na płycie po raz pierwszy. Jeszcze raz, na prośbę swoich fanów, wybrał utwór "Edith" i francuską "May Way", a od siebie w prezencie dorzucił bonus w postaci "Walca na tysiąc pas" J. Brela, w wykonaniu z 1986 roku, dzięki któremu stał się rozpoznawalny i popularny. To bardzo zróżnicowany repertuar, od przejmującej "Je suis malade" Dalidy, przez kolorowe "Couleur cafe" Gainsburga, czy "Quando, quando", aż po "Hymn miłości" Edith Piaf. Piosenki w pięknych, często nowych tłumaczeniach Rafała Dziwisza, ale i utwory z oryginalnymi tekstami włoskimi i francuskimi.

Spektakl "Rubinowe Gody" - wydarzenie przeniesione!

Szanowni Państwo,
w związku z wytycznymi rządu dotyczącymi rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa zawieszamy działalność Kina MDK do dnia 27 grudnia. Ze względu na zaostrzenie reżimu sanitarnego spektakl teatralny "Rubinowe Gody" zaplanowany na 5 grudnia zostaje przełożony na inny termin - 11.04.2021, godz. 16:00 i 19:00. Bilety zakupione na termin grudniowy zachowują ważność.

Czy czterdziesta rocznica ślubu małżeństwa z prowincji może stać się mimowolną okazją do udziału w intrydze na szczytach władz? Grażyna i Marian po raz pierwszy w życiu wyjeżdżają razem do luksusowego hotelu, by czterdziestą rocznicę ślubu uczcić inaczej, niż wszystkie poprzednie. I z pewnością wspólny weekend dałoby się jakoś przecierpieć, gdyby nie tajemniczy gość spod łóżka, oraz portier, który zależność pomiędzy państwem z i spod łóżka definiuje jako erotyczny trójkąt, będący odskocznią od szarej, małżeńskiej codzienności. Czy naszych bohaterów czeka polityczny skandal na szczytach władzy? I kto wyjdzie obronną ręką z sytuacji, która dla wszystkich stron jest niekomfortowa? "Rubinowe gody" to opowieść o tym, jak jeden wieczór może zmienić nasze życie poprzez splot zupełnie niespodziewanych zdarzeń, ale również mądra lekcja: że na miłość i namiętność nigdy nie jest za późno.

Występują wymiennie:

DOROTA NOWAKOWSKA

KRZYSZTOF KIERSZNOWSKI / TADEUSZ CHUDECKI

PAWEŁ FERENS / MARCIN TRZĘSOWSKI

SŁAWOMIR DOLINIEC / MACIEJ ZUCHOWICZ

Czas trwania: 140 min. (jedna przerwa)

Scenariusz i reżyseria: KRZYSZTOF KĘDZIORA

Produkcja: KAMILA KĘDZIORA - AGENCJA KREATYWNA