Karolina

URL strony:

Recital Kabaretowy Artura Andrusa - ZMIANA TERMINU!

Szanowni Państwo,
w związku z panującą epidemią wirusa Sars – Cov – 2 ulega zmianie zaplanowany na 07.03.2021r. Recital Kabaretowy Artura Andrusa. Recital odbędzie się 27.11.2021r. o godzinie 19:00. W związku z powyższym informujemy, że bilety zakupione na godz. 19:00 zachowują swoją ważność, a odwołany zostaje występ zaplanowany na godz. 16:00. Osoby, które zakupiły bilety na Recital na godzinę 16:00 proszone są o kontakt z kasą Kina MDK. W celu zwrotów biletów zakupionych w kasie Kina MDK prosimy o kontakt z kasą w godzinach jej funkcjonowania.

Koncert Michała Bajora - Kolor Cafe - KONCERT PRZEŁOŻONY!

Szanowni Państwo,

w związku z ponownym otwarciem Kina MDK informujemy, że kasa Kina MDK otwarta będzie dla Państwa od poniedziałku do piątku od godziny 16:00 do 19:00 oraz godzinę przed każdym zaplanowanym seansem. W sobotę i niedzielę kasa otwiera się godzinę przed każdym zaplanowanym seansem. Jednocześnie przypominamy, że ZADUSZKI JAZZOWE (KONCERT NEW BONE QUINTET) zostały odwołane, a pozostałe wydarzenia kulturalne ( RECITAL KABARETOWY ARTURA ANDRUSA, KONCERT MICHAŁA BAJORA ORAZ SPEKTAKL TEATRALNY „RUBINOWE GODY”) zostały przełożone na inny termin. W związku z powyższym bilety na odwołany koncert podlegają zwrotowi – prosimy o kontakt z kasą Kina MDK. Bilety na wydarzenia przełożone zachowują ważność.

Kiedy przed laty rówieśnicy Michała Bajora słuchali Beatlesów, on również zafascynowany słuchał ich wspaniałych piosenek. Ale równolegle wsłuchiwał się w utwory włoskich i francuskich wykonawców. Festiwale w San Remo i piosenki Aznavoura, czy Piaf, były dla niego wyznacznikiem gustu dobrej estrady, od kolorowych włoskich po mądre francuskie przeboje. Po te ostatnie artysta sięgał w swoim muzycznym życiu wielokrotnie. Tym razem Michał Bajor postanowił przemieszać swoje muzyczne włosko-francuskie fascynacje i z kilkuset piosenek wybrał 19, które w większości nagrał na płycie po raz pierwszy. Jeszcze raz, na prośbę swoich fanów, wybrał utwór "Edith" i francuską "May Way", a od siebie w prezencie dorzucił bonus w postaci "Walca na tysiąc pas" J. Brela, w wykonaniu z 1986 roku, dzięki któremu stał się rozpoznawalny i popularny. To bardzo zróżnicowany repertuar, od przejmującej "Je suis malade" Dalidy, przez kolorowe "Couleur cafe" Gainsburga, czy "Quando, quando", aż po "Hymn miłości" Edith Piaf. Piosenki w pięknych, często nowych tłumaczeniach Rafała Dziwisza, ale i utwory z oryginalnymi tekstami włoskimi i francuskimi.

Spektakl "Rubinowe Gody" - wydarzenie przeniesione!

Szanowni Państwo,

Czy czterdziesta rocznica ślubu małżeństwa z prowincji może stać się mimowolną okazją do udziału w intrydze na szczytach władz? Grażyna i Marian po raz pierwszy w życiu wyjeżdżają razem do luksusowego hotelu, by czterdziestą rocznicę ślubu uczcić inaczej, niż wszystkie poprzednie. I z pewnością wspólny weekend dałoby się jakoś przecierpieć, gdyby nie tajemniczy gość spod łóżka, oraz portier, który zależność pomiędzy państwem z i spod łóżka definiuje jako erotyczny trójkąt, będący odskocznią od szarej, małżeńskiej codzienności. Czy naszych bohaterów czeka polityczny skandal na szczytach władzy? I kto wyjdzie obronną ręką z sytuacji, która dla wszystkich stron jest niekomfortowa? "Rubinowe gody" to opowieść o tym, jak jeden wieczór może zmienić nasze życie poprzez splot zupełnie niespodziewanych zdarzeń, ale również mądra lekcja: że na miłość i namiętność nigdy nie jest za późno.

Występują wymiennie:

DOROTA NOWAKOWSKA

KRZYSZTOF KIERSZNOWSKI / TADEUSZ CHUDECKI

PAWEŁ FERENS / MARCIN TRZĘSOWSKI

SŁAWOMIR DOLINIEC / MACIEJ ZUCHOWICZ

Czas trwania: 140 min. (jedna przerwa)

Scenariusz i reżyseria: KRZYSZTOF KĘDZIORA

Produkcja: KAMILA KĘDZIORA - AGENCJA KREATYWNA