Artykuły filtrowane wg daty: środa, 10 luty 2021

Galeria Otwarta / Katarzyna Stefańska

Wkrótce zainaugurujemy naszą internetową Galerię Otwartą.

Jako pierwsza swoje rysunki w technice „line drawing” zaprezentuje Katarzyna Stefańska.

Wystawa  "Anioły są wśród Nas"

zostanie „uruchomiona” na naszej stronie (w tym miejscu)

i YT w sobotę, 13 lutego o godz. 18.00

Katarzyna Stefańska ma 31 lat. Pochodzi z Poznania, od dwóch lat mieszka w Wągrowcu. To właśnie stąd pochodzi rodzina jej ojca. Od najmłodszych lat bardzo lubiła rysować, uczęszczała również do szkół muzycznych w Poznaniu. Grała na skrzypcach i fortepianie. Do dzisiaj komponuje własne utwory i pisze wiersze.
O sobie mówi:
"Moje prace rysuję na kartkach papieru czarnym cienkopisem nie używając żadnych przyrządów (technika ta nazywa się line drawing). o sobie: „Rysowanie jest jej pasją. Jestem amatorką i samoukiem. Bardzo cenię konstruktywną krytykę. To dzięki niej mogę się rozwijać. Następnie wrzucam wykonane prace do komputera i tam je przerabiam. Czasem jest to tylko odwrócenie kolorów, a czasem dodanie jakiś kolorowych elementów.”
Oryginalne prace mają format A4 lub A3.
„Dlaczego moje postacie nie posiadają twarzy? Wbrew pozorom wcale nie dlatego, że nie potrafiłabym ich narysować. Każdy obraz powinien uruchomić w nas wyobraźnię. Staram się, by moje obrazy właśnie to robiły.Odbiorca może wyobrazić sobie twarz danej postaci, jej mimikę i emocję. Czasem może się zdarzyć, że za każdym razem będziemy widzieć ją zupełnie inaczej. Zależnie od naszych własnych emocji i sytuacji w jakich się znajdujemy. Mogą się niektórzy ze mną nie zgodzić, ale osobiście uważam, że gdybym każdej postaci narysowała twarz, zniszczyłabym te obrazki i odebrałabym możliwość spojrzenia na nie z własnej perspektywy.”

Dzisiaj pokazujemy tylko 2 prace Katarzyny (Kirusi Stef) na prezentację wystawy zapraszamy od 13 lutego, godz. 18.00