Ostanio przeglądane

Artykuły filtrowane wg daty: sobota, 23 luty 2019

KONCERT - NAJPIĘKNIEJSZE ARIE OPERETKOWE

Karolina Garlińska-Ferenc


Absolwentka Akademii Muzycznej im.Jana Ignacego Paderewskiego w Poznaniu w klasie śpiewu prof. Krystyny Pakulskiej. Od 2006 roku po ukończeniu Akademii Muzycznej związana jest z Teatrem Muzycznym w Poznaniu. Tu zadebiutowała rolą Walentyny (Wesoła Wdówka). Kolejne role które kreowała to Sylwia Varescu (Księżniczka Czardasza), Mała Księżniczka Mi (Kraina Uśmiechu), Franzi (Wiedeńska Krew), Czipra (Baron Cygański) a także role wodewilowe jak Jolanta (Cygańska Miłość), Liza (Hrabina Marica) i musicalowa – Hudel (Skrzypek na dachu). Każda z postaci, które ma możliwość przygotować jest bliska sercu Karoliny, ponieważ uważa ona iż aktorstwo to nic innego jak obserwacja ludzkich zachowań, które często dyktują pomysł na zrealizowanie kolejnej postaci w nowej operetce, musicalu i bajce. Prywatnie Solistka jest miłośniczką malarstwa i czynnego spędzania czasu na łonie natury (wycieczki rowerowe, jazda na rolkach, bieganie). Lubi spędzac wolny czas w towarzystwie pogodnych i życzliwych ludzi.


Bartosz Kuczyk


Urodziłł się 8 kwietnia 1973 roku w Poznaniu. W latach 1980 – 1988 uczęszczał do Poznańskiej Szkoły Chóralnej, której jest absolwentem. Od roku 1984 do 1992 był śpiewakiem chóru Jerzego Kurczewskiego, występując początkowo w głosach chłopięcych, a od 1987 roku do 1992 w głosach męskich. W latach 1989 – 1991 pełnił również funkcje bibliotekarza chóru. Jako członek chóru Jerzego Kurczewskiego brał udział w kilkuset koncertach zarówno w kraju jak i za granicą. W latach 1988 -1992 uczęszczał do V Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu w klasie o profilu pedagogicznym.

Od października 1992 pracował jako artysta w chórze w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. W tym samym roku nawiązał współpracę z Prywatnym Teatrem Operowym Urszuli Trawińskiej Moroz, z którym – w charakterze artysty chóru – współpracował dwa lata, biorąc udział w kilku tournée po Europie, występując w kilkudziesięciu przedstawieniach.
W 1993 podjął studia w Akademii Muzycznej w Poznaniu na Wydziale Wychowania Muzycznego, które ukończył z tytułem magistra sztuki w 1998. W 2003 roku ukończył z wynikiem bardzo dobrym podyplomowe studia w zakresie zarządzania na Wydziale Finansów i Bankowości Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu.

W latach 1996-1997 ukończył mistrzowski kurs wokalny u znanego tenora operowego – Tomasza Zagórskiego. W latach 1994 – 2000 współpracował z Prywatnym Teatrem Operowym Marka Tracza z Wrocławia w charakterze śpiewaka chóru oraz solisty. Występował między innymi w partiach: Monostatos (A.Mozart – „Czarodziejski flet”), Dr Falke  (J.Strauss – „Zemsta nietoperza”) – wersje niemieckojęzyczne. Wielokrotnie występował również w rolach epizodycznych oraz partiach chóralnych. W ramach współpracy z teatrem Marka Tracza zaśpiewał około 200 spektakli w całej Europie, zbierając również doświadczenia w zakresie organizacji tournée ze względu na dobrą znajomość języka niemieckiego.

W latach 2009 oraz 2011 był odpowiedzialny za organizacje oraz promocję I oraz II Europejskiego Festiwalu duetów operetkowych i musicalowych „Face to face”.

W okresie pracy w Teatrze Muzycznym w Poznaniu  miał zaszczyt zagrać następujące role: Kromow, Cascada, Sant Brioge (F.Lehar – „Wesoła wdówka”), Doktor Falke (J.Strauss – „Zemsta nietoperza”), Rotmistrz von Henrici (K.Millicker – „Student żebrak”), Pavlovitsch (F.Lehar – „Hrabia Luxemburg”). W latach 2008 – 2018 zaśpiewał i poprowadził ponad 700 koncertów operetkowych oraz koncertów Trzech Tenorów.


Marina Ostapei


Urodzona w Kijowie 16.05.1995 w rodzinie o ukształtowanych artystycznych tradycjach. Zarówno mama jak i ojciec, związani są z tętniącym życiem artystycznym środowiskiem Kijowa. Pasja do tańca zaprowadziła ja do Koledżu Sztuki Choreograficznej „Kijowskiej Municypalnej Akademii Tańca im.Siergieja Lifara”, gdzie stawiała swe pierwsze kroki w dziedzinie choreografii. Kształcąc się pod okiem najwybitniejszych specjalistów, uzyskała nie tylko kwalifikacje pozwalające jej piastować kierownicze funkcje w zespołach amatorskich, ale również, pomimo tak młodego wieku, status nauczyciela początkowych specjalistycznych szkół artystycznych.

Charakteryzująca ją charyzma i pogodne usposobienie spowodowały, że już w pierwszym okresie swojej edukacji niejednokrotnie potrafiła uskrzydlić i zaszczepić pasję tańca wielu tym, którzy dotąd postrzegali go jako niedostępną dla siebie dziedzinę życia. W roku 2015, podjęła decyzję o dalszej edukacji, wstępując na Kijowski Państwowy Uniwersytet Kultury i Sztuk Pięknych”, gdzie rozpoczęła naukę na wydziale choreografii i reżyserii. Jednocześnie rozwija swoją zawodową karierę tancerki. W 2016 roku po raz pierwszy zostaje zaproszona do udziału w trasie koncertowej artystów ukraińskich w Polsce.

Współprace w zakresie skomponowania dla niej muzyki do fragmentów autorskiego programu artystycznego „The Princess of Sunrise” podjął znakomity polski kompozytor Michał Łaszewicz, autor wielu musicali realizowanych z powodzeniem na scenach licznych teatrów w Polsce, między innymi muzyki do tak znanych pozycji literackich, jak „Piękna i Bestia”, „Królowa Śniegu”, „Pinokio”, a także wielu obsypanych nagrodami spektakli dla dzieci realizowanych przez Teatr Animacji w Poznaniu.

Jej celem i marzeniem jest dorównanie kunsztem choreograficznym największym mistrzom, którymi jest zafascynowana i którzy stanowią dla niej wzór do naśladowania. Nie przeszkadza jej to w realizacji projektów, w które zaangażowani są amatorzy – i ta praca przynosi jej największa radość. Marina chętnie podejmuje się trudnych wyzwań i jest osobą potrafiącą rozpalić w ludziach z którymi współpracuje pasje do sztuki tańca, który dla niej jest zwierciadłem duszy….

źródło: http://kuczykart.pl/

Subskrybuj to źródło RSS

Newsletter