Ostanio przeglądane

Już wkrótce !

Artykuły filtrowane wg daty: sobota, 17 listopad 2018

WĄGROWIEC FEST 2018

BABA Z CHOPYM

Powstanie w 1975 roku zespołu „KRES” działającego przy klubie fabrycznym ZREMB w Orzeszu to początek przygody z muzyką. To ten pięcioosobowy skład zespołu był protoplastą dzisiejszego duetu „Baba z Chopym”. Sam duet wyodrębnił się od reszty zespołu w 1994 r. Duet "Baba z Chopym" tworzą Joanna Grzesiok i Stanisław Szindler. Działalność duetu oparta jest na twórczości własnej i śląskiej kulturze oraz obyczajach. Mają bogate doświadczenie i długi staż sceniczny. Duet „Baba z Chopym” występuje na różnego rodzaju imprezach typu biesiady, karczmy, festyny. Zespół miał przyjemność występować już z wieloma artystami.

BLUE PARTY

Blue Party to zespół złożony z trzech młodych, energicznych, kipiących od pomysłów i energii przyjaciół, którzy dla muzyki poświęcili całe swoje życie. Ich kariera nabiera tępa, niebieskie hity takie jak Winobranie, Słodka Witamina czy To nie ja usłyszycie w stacjach radiowych, m.in. Radio Piekary, Radio Fest, Radio Silesia, a teledyski emitują stacje Disco Polo Music, TVS czy telewizja Kino Polska. Kazik, Edek I Krzysiu na koncertach tworzą niepowtarzalną atmosferę. Poznajcie ich bliżej L

KAZIK SAS  - W zespole nie śpiewa [może to i dobrze? :-)]. Mimo, że nie udziela się wokalnie, pełni w Blue Party bardzo ważną rolę: aranżuje, pisze muzykę, po prostu tworzy hity. Kobiety do niego wzdychają.


KRZYŚ PIETREK - Zaśpiewać dla niego prostą weselną piosenkę, czy wymagający hit Whitney Houston to żaden problem, z każdym muzycznym wyzwaniem radzi sobie "lekką rączką". Tańczy, śpiewa, recytuje, latem uwielbia kosić trawę na swoim ranczo.


EDEK DWORNICZEK - Kobiety na jego widok gubią rajstopy, a gdy zaśpiewa... gubią... resztę garderoby :-) Z muzyką związany od małego, już jako 5-letni młodzieniec na urodzinach cioci Krysi dawał koncerty. Zawsze bisował.

METRUM

Zespół  METRUM  Reni & Marco występuje od 1998 roku w składzie Teresa Dzięcioł – vocal i Marek Halup - vocal i gitara. Każde z nich ma profesjonalne przygotowanie muzyczne, warto wspomnieć, że Teresa uczyła się w średniej szkole muzycznej w klasie śpiewu solowego w Katowicach, po niedługim czasiej została przyjęta jako wokalistka do Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk".
W późniejszym czasie śpiewała w Niemczech na imprezach galowych. Marek przez długi czas grał na instrumentach klawiszowych, akordeonie i gitarze w międzynarodowym Big-Bandzie w Niemczech.
Przypadkowe spotkanie i próby podjęcia wspólnych działań zaowocowało nagraniem ich  I - szej kasety pt. "Światowe Przeboje".
Jakiś czas temu na rynku ukazała się ich pierwsza płyta pt. "Series Hit Parade". Są to największe niemieckie przeboje śpiewane przez wykonawców w języku niemieckim.  
Zespół często gości za granicą, śpiewając międzynarodowe standardy i to w 5 językach.
METRUM wykonuje muzykę popularną, prezentując najwyższy poziom warsztatowy. Ich własne kompozycje zawsze są znakomicie zaaranżowane. Ostatnio wielką popularność zdobyły piosenki "Cukiernik", jak również "Lady Anita"-  zaśpiewane w śląskiej gwarze i zabarwione szczyptą regionalnego humoru – które to podbiły serca wielu Ślązaków.
Długo gościły  m. in. na Śląskiej Liście  Przebojów TVP 3.
Utwory wykonywane przez zespół METRUM  Reni & Marco chronione są prawami autorskimi.
W swoim repertuarze zespół posiada również utwory, które są reprezentowane przez Publishera – posiadające prawa majątkowe  i autorskie oryginalnego utworu znajdującego się w Publishingu.
Autorką tekstów piosenek - jest Teresa, a aranżacjami zajmuje się  Marek.
Dbałość o każdy muzyczny detal, jak i pomysłowe aranżacje i świetne teksty zostaną z pewnością zauważone na drugiej  płycie zespołu, pt. "Miłość...to nie puste słowa", nad którą  patronat objęło  Radio Piekary.
Pod koniec września 2008 r. zespół  obchodził  jubileusz  10-cio lecia istnienia  i z tej właśnie okazji  ukazał się ich kolejny 3-ci  krążek  pt.” The  Best”  .
Znajdują się na nim m.in. takie szlagiery jak : „ Cukiernik”, „Mama”, „Gdy miałaś 17-ście lat” a patronat medialny roztoczyło : TVS Silesia, Radio Silesia, Śląski Koncert Życzeń, Śląska Lista Szlagierów, Radio Piekary, Radio Vanessa.

06.06.2010 r. w Telewizji TVS można było zobaczyć teledysk pt." Dziękuję za twą miłość" , do  utworu promującego  najnowszą płytę zespołu
METRUM RENI & MARCO
To już czwarty Album z dedykacją dla naszej wspaniałej Publiczności

Subskrybuj to źródło RSS

Newsletter