Ogłaszamy ogólnopolski Konkurs Fotograficzny "ŹRÓDŁA"

• Napisane przez
Wyróżniony Ogłaszamy ogólnopolski Konkurs Fotograficzny "ŹRÓDŁA" CANVA

Miejski Dom Kultury w Wągrowcu zaprasza do udziału w:

Konkursie Fotografii Artystycznej

„ŹRÓDŁA”

Wągrowiec 2021

Impreza pod patronatem Muzeum Fotografii w Bydgoszczy przy Wyższej Szkole Gospodarki

POBIERZ REGULAMIN W JĘZYKU POLSKIM ---->

Celem konkursu jest popularyzacja fotograficznych technik historycznych (potocznie nazywanych „alternatywnymi”), prezentacja i konfrontacja osiągnięć twórców uprawiających stare techniki fotograficzne z uwzględnieniem nowatorskiego podejścia.

Z regulaminu:
Szczegółowy opis, regulamin i materiały znajdziesz poniżej, na stronie Miejskiego Domu Kultury w Wągrowcu.
Udział w konkursie jest otwarty dla wszystkich fotografujących wykorzystujących w swej pracy historyczne, tradycyjne i szlachetne (swobodne) techniki fotograficzne jak ambrotypia, cyjanotypia, vandyke brown, albumina, kallitypia, kolodion, kalotypia, techniki chromianowe np. guma, pigment, polaroid transfer i inne. Uwaga! Dopuszczalne są odbitki w technologii żelatynowo-srebrowej jedynie wywołane w procesie lith print (tzw. odbitki litowe).
W konkursie mogą brać udział wyłącznie prace do tej pory niewystawiane i nienagradzane.
NAGRODA główna Grand Prix – 1800 zł
Termin nadsyłania prac mija 30 września 2021 r.
Obrady jury odbędą się do 15 października 2021 r.
Zawiadomienie autorów o werdykcie do – 20 października 2021 r.
Otwarcie wystawy - w listopadzie 2021 r. w Galerii Miejskiego Domu Kultury w Wągrowcu
Wystawa: listopad 2021 - styczeń 2022 w Galerii Miejskiego Domu Kultury w Wągrowcu
Jurorami konkursu będą Marek Noniewicz - artysta fotograf, kustosz Muzeum Fotografii w Bydgoszczy
Maciej Szymanowicz - prof. UAM, historyk sztuki specjalizujący się w historii fotografii
oraz przedstawiciel organizatora.Szczegółowy opis, regulamin i materiały znajdziesz na stronie Miejskiego Domu Kultury w Wągrowcu www.mdkwagrowiec.pl

POBIERZ REGULAMIN W JĘZYKU POLSKIM ---->

Uwaga! Wszystkie nagrody zotaną opadatkowane zgodnie z polskim prawem skarbowym.

• Kiedy: czwartek, 30 wrzesień 2021
  • Godzina: 24