Ostanio przeglądane

Spektakl "Rubinowe Gody…

grudzień 5, 2020 0

SPEKTAKL TEATRALNY "JUDY…

wrzesień 27, 2020 0

Rober Kukla. MUZYCY

sierpień 7, 2020 0

Koncert Michała Bajora - Kolor…

październik 17, 2020 0

Już wkrótce !

 1. Spektakl "Rubinowe Gody"…

  grudzień 5, 2020

 2. Recital Kabaretowy Artura…

  listopad 27, 2020

 3. Koncert Michała Bajora…

  październik 17, 2020

 4. SPEKTAKL TEATRALNY "JUDY"

  wrzesień 27, 2020

 5. Najwspanialsze przeboje wszech…

  sierpień 30, 2020

 6. ANIMACJE NA WAKACJE!

  sierpień 26, 2020

 7. TURNIEJ SZACHOWY O…

  sierpień 22, 2020

 8. IV WĄGROWIECKA BIESIADA…

  sierpień 22, 2020

 9. ANIMACJE NA WAKACJE!

  sierpień 19, 2020

 10. WIECZÓR MUSICALOWO -…

  sierpień 16, 2020

IV WĄGROWIECKA BIESIADA SZLAGIEROWA

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

MARIUSZ KALAGA
Muzyk, piosenkarz, wykonawca estradowy. Zodiakalny „strzelec”, urodzony i zamieszkały w Dąbrowie Górniczej, absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Akademii Pedagogicznej w Krakowie oraz Akademii Ekonomicznej w Katowicach – Menadżer Kultury (studia podyplomowe) oraz Wyższej Szkoły Biznesu (studia podyplomowe).
Uczestnik wielu festiwali i spektakli muzycznych w kraju i za granicą /Włochy, Francja, Algieria, Jugosławia, Turcja, Niemcy, Hiszpania, Austria, USA/.
Znany sympatykom muzyki z prezentacji TV programów: „Piknik Country”, „Gala Piosenki Biesiadnej”, „Imiennik TV Dwójki” Zbigniewa  Górnego.
W swoim repertuarze ma znane przeboje Roya Orbisona /„California Blue”, „You got it”, „Pretty women”, „Claudette”/, które w wersji polskojęzycznej nagrał w 1993 r., śpiewa także utwory Elvisa Presleya, czy Shakin Stevensa. Gra znane przeboje, standardy muzyki tanecznej i rozrywkowej, żywiołowe piosenki z gatunku „tex-mex”, kolędy i pastorałki, a także własne kompozycje. Śpiewa głosem o dużej skali i charakterystycznej „ciepłej” barwie, który jest atrakcją i urozmaiceniem jego występów artystycznych.
Szybko nawiązuje kontakt z publicznością.
W latach 1994 – 1997 współpracował, nagrywał i występował z zespołem „Gang Marcela” z którym nagrał „Kolędy – nastrój świąt” i „Bieszczady - country na swojską nutę”, piosenki te wzbogaciły jego repertuar o utwory biesiadne - dla wszystkich lubiących śpiewać /„Zuzanna”, „Róże czerwone są”, „Rio de Janeiro”, „Wesele u sąsiada” /.
W 1997 r. już jako solista rozpoczął pracę nad nową płytą „Mój los”, którą ukończył zimą 1999 r., a w maju 2000 r. samodzielnie ją wydał. W tym samym roku w czerwcu 2000 uczestniczył w największym na świecie festiwalu muzyki country „FAN FAIR” w Nashville – USA, gdzie wystąpił w jednym z klubów, a także gościnnie zaśpiewał w Chicago na imprezie organizowanej dla Polonii Amerykańskiej. Po powrocie z USA wystąpił na żywo w Pr. II TVP w  recitalu „Od Orbisona do Nelsona”, a w marcu 2001 r. otrzymał nagrodę Płyty Roku – country po polsku – 2000. W kolejnym plebiscycie uhonorowano go nagrodą Wokalista Roku - country po polsku – 2001. W 2004r. ukazała się jego kolejna płyta „Kolędy i Pastorałki”, która pozwoliła wyreżyserować wspaniałe „Misterium  Bożonarodzeniowe”. Kolejna płyta z 2006 r. „Zapamiętaj mój numer telefonu” to efekt współpracy z wieloma znakomitymi muzykami i wykonawcami działającymi na polskim rynku artystycznym m.in. Marek Raduli, Aleksander Woźniak, Sebastian Kowol, Krzysztof Gabłoński. W nieco innym, lekkim klimacie w 2008 r. na rynku fonograficznym ukazała się kolejna płyta „Co tu jest grane?”. To piosenki „uniwersalne” skierowane do wszystkich odbiorców lubiących pośpiewać i potańczyć. Obecnie w 2009 r. na okrągły jubileusz pracy artystycznej i okrągłą rocznicę urodzin proponuje płytę „Pół na Pół”, piosenki romantyczno, nastrojowe, a także wesołe i dowcipne, czyli w stylu takim „jakim naprawdę jestem”. Na co dzień występuje solo lub z zespołem „Partners”.

WESOŁY MASORZ
Wesoły Masorz i Przyjaciele to zespół, który nie tylko wykona świetne, rytmiczne utwory, ale posiada bardzo dobry kontakt z publicznością i razem z nią zaśpiewa znane biesiadne piosenki, oraz wszystko to otoczy niesamowitym śląskim humorem. Ponadto konferansjer, kawalarz, wicman… który, w łatwo zrozumiałej gwarze śląskiej, poprowadzi Waszą imprezę z nutką dobrego humoru. DJ-a na zabawę, dancing, potańcówkę lub imprezę rodzinną, który zabawi gości i wprowadzi miły nastrój w rytmach zróżnicowanej muzyki tanecznej.

KASIA PIOWCZYK
Solistka, wokalistka w Kabarecie Grzegorza Poloczka, wokalistka w zespole Golden Mix, kompozytorka i autorka tekstów. Solową karierę rozpoczęła w 2015 roku. Pochodzi z Piekar Śląskich, mieszka w Piekarach-Kozłowej Górze.
Pomimo bardzo krótkiego stażu na śląskiej scenie muzycznej wokalistka ma na koncie wiele sukcesów. Debiutowała piosenką Moje urodziny, która od razu została hitem. Jej piosenki bardzo często grane są na antenach śląskich rozgłośni radiowych, zajmując też czołowe miejsca w listach przebojów tych stacji (jak Radio FEST, Radio Silesia i Radio Piekary, w którym zdobyła już jeden „Diamencik”). Teledyski Kasi pojawiają się w regionalnych stacjach telewizyjnych i TVS.
Jednocześnie, od 2015 roku jest wokalistką zespołu Golden Mix, w którym zastąpiła Katarzynę Matejczyk-Wylężek.
Katarzyna Piowczyk ukończyła szkołę muzyczną w Tarnowskich Górach – gra na pianinie oraz waltorni. Śpiewała w zespole religijnym, współpracowała z zespołem Beata i Marcin oraz zespołem weselnym. Sama komponuje wszystkie swoje utwory i pisze do nich teksty. Przez rozpoczęciem solowej kariery napisała piosenkę Będziecie razem dla duetu Beata i Marcin, która została nagrana ostatecznie wspólnie (do utworu powstał też teledysk z udziałem duetu i Kasi).
Artystka ma na koncie solową płytę. Nagrała piosenkę Ja wołam Cię w duecie z Grzegorzem Poloczkiem (autorką utworu jest Kasia). Artystka jest kompozytorką swoich piosenek oraz autorką niemal wszystkich tekstów na debiutanckiej płycie (na krążku znalazły się jedynie pojedyncze teksty Grzegorza Poloczka).
Piosenki wokalistki utrzymane są w stylu tanecznym oraz popowych romantycznych ballad. Obecnie Katarzyna skłania się głównie ku współczesnej muzyce pop. Artystka śpiewa w języku literackim.
Wokalistka znana jest piosenek: Moje urodziny, Miłość rozkwita w nas, Czas na weekend, Ja wołam Cię, Co u Ciebie?, Lato witam Cię, Piękno miłości, Tańczyć chcę, Kolory.

Media

 • Kiedy: sobota, 22 sierpień 2020
 • Godzina: godz. 17:00
 • Gdzie: Amfiteatr Miejski w Wągrowcu
 • Cena: Wstęp wolny

kupbilet24 o

facebook