Koncert Michała Bajora - Kolor Cafe - KONCERT PRZEŁOŻONY!

Szanowni Państwo,
pandemia koronawirusa bardzo mocno ograniczyła działalność instytucji kultury. W związku z ogłoszonym planem odmrażania gospodarki Miejski Dom Kultury w Wągrowcu powróci do swojej regularnej działalności od 29 maja. Jednocześnie informujemy Państwa, że ostatni raz ulega zmianie termin koncertu Michała Bajora. Wydarzenie "Michał Bajor - Kolor Cafe" ostatecznie odbędzie się 6 czerwca 2021
o godzinie 18:00. Wszystkie zakupione bilety zachowoją swoją ważność.

Dla wszystkich osób zainteresowanych kupnem bądź ewentualnym zwrotem biletów na koncert, wyznaczony zostanie dyżur kasowy w Kinie MDK - w każdą sobotę maja od 11:00 do 14:00.

Kiedy przed laty rówieśnicy Michała Bajora słuchali Beatlesów, on również zafascynowany słuchał ich wspaniałych piosenek. Ale równolegle wsłuchiwał się w utwory włoskich i francuskich wykonawców. Festiwale w San Remo i piosenki Aznavoura, czy Piaf, były dla niego wyznacznikiem gustu dobrej estrady, od kolorowych włoskich po mądre francuskie przeboje. Po te ostatnie artysta sięgał w swoim muzycznym życiu wielokrotnie. Tym razem Michał Bajor postanowił przemieszać swoje muzyczne włosko-francuskie fascynacje i z kilkuset piosenek wybrał 19, które w większości nagrał na płycie po raz pierwszy. Jeszcze raz, na prośbę swoich fanów, wybrał utwór "Edith" i francuską "May Way", a od siebie w prezencie dorzucił bonus w postaci "Walca na tysiąc pas" J. Brela, w wykonaniu z 1986 roku, dzięki któremu stał się rozpoznawalny i popularny. To bardzo zróżnicowany repertuar, od przejmującej "Je suis malade" Dalidy, przez kolorowe "Couleur cafe" Gainsburga, czy "Quando, quando", aż po "Hymn miłości" Edith Piaf. Piosenki w pięknych, często nowych tłumaczeniach Rafała Dziwisza, ale i utwory z oryginalnymi tekstami włoskimi i francuskimi.

• Kiedy: niedziela, 06 czerwiec 2021
  • Godzina: 18:00