Koncert Michała Bajora - Kolor Cafe - KONCERT PRZEŁOŻONY!

Szanowni Państwo,

w związku z ponownym otwarciem Kina MDK informujemy, że kasa Kina MDK otwarta będzie dla Państwa od poniedziałku do piątku od godziny 16:00 do 19:00 oraz godzinę przed każdym zaplanowanym seansem. W sobotę i niedzielę kasa otwiera się godzinę przed każdym zaplanowanym seansem. Jednocześnie przypominamy, że ZADUSZKI JAZZOWE (KONCERT NEW BONE QUINTET) zostały odwołane, a pozostałe wydarzenia kulturalne ( RECITAL KABARETOWY ARTURA ANDRUSA, KONCERT MICHAŁA BAJORA ORAZ SPEKTAKL TEATRALNY „RUBINOWE GODY”) zostały przełożone na inny termin. W związku z powyższym bilety na odwołany koncert podlegają zwrotowi – prosimy o kontakt z kasą Kina MDK. Bilety na wydarzenia przełożone zachowują ważność.

Kiedy przed laty rówieśnicy Michała Bajora słuchali Beatlesów, on również zafascynowany słuchał ich wspaniałych piosenek. Ale równolegle wsłuchiwał się w utwory włoskich i francuskich wykonawców. Festiwale w San Remo i piosenki Aznavoura, czy Piaf, były dla niego wyznacznikiem gustu dobrej estrady, od kolorowych włoskich po mądre francuskie przeboje. Po te ostatnie artysta sięgał w swoim muzycznym życiu wielokrotnie. Tym razem Michał Bajor postanowił przemieszać swoje muzyczne włosko-francuskie fascynacje i z kilkuset piosenek wybrał 19, które w większości nagrał na płycie po raz pierwszy. Jeszcze raz, na prośbę swoich fanów, wybrał utwór "Edith" i francuską "May Way", a od siebie w prezencie dorzucił bonus w postaci "Walca na tysiąc pas" J. Brela, w wykonaniu z 1986 roku, dzięki któremu stał się rozpoznawalny i popularny. To bardzo zróżnicowany repertuar, od przejmującej "Je suis malade" Dalidy, przez kolorowe "Couleur cafe" Gainsburga, czy "Quando, quando", aż po "Hymn miłości" Edith Piaf. Piosenki w pięknych, często nowych tłumaczeniach Rafała Dziwisza, ale i utwory z oryginalnymi tekstami włoskimi i francuskimi.

• Kiedy: sobota, 22 maj 2021
  • Godzina: 18:00