Koncert Michała Bajora - Kolor Cafe - KONCERT PRZEŁOŻONY!

UWAGA❗️
Szanowni Państwo,
w związku z wytycznymi rządu dotyczącymi rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa zawieszamy działalność Kina MDK do dnia 27 grudnia. Ze względu na zaostrzenie reżimu sanitarnego koncert Michała Bajora zostaje przełożony na inny termin - 22.05.2021r. Bilety zakupione na termin październikowy zachowują ważność.

W celu zwrotu środków za zakupione bilety na wydarzenia kulturalne prosimy o kontakt z kasą Kina MDK po wznowieniu działalności Kina MDK. Do 27 grudnia kasa Kina MDK jest nieczynna.

Kiedy przed laty rówieśnicy Michała Bajora słuchali Beatlesów, on również zafascynowany słuchał ich wspaniałych piosenek. Ale równolegle wsłuchiwał się w utwory włoskich i francuskich wykonawców. Festiwale w San Remo i piosenki Aznavoura, czy Piaf, były dla niego wyznacznikiem gustu dobrej estrady, od kolorowych włoskich po mądre francuskie przeboje. Po te ostatnie artysta sięgał w swoim muzycznym życiu wielokrotnie. Tym razem Michał Bajor postanowił przemieszać swoje muzyczne włosko-francuskie fascynacje i z kilkuset piosenek wybrał 19, które w większości nagrał na płycie po raz pierwszy. Jeszcze raz, na prośbę swoich fanów, wybrał utwór "Edith" i francuską "May Way", a od siebie w prezencie dorzucił bonus w postaci "Walca na tysiąc pas" J. Brela, w wykonaniu z 1986 roku, dzięki któremu stał się rozpoznawalny i popularny. To bardzo zróżnicowany repertuar, od przejmującej "Je suis malade" Dalidy, przez kolorowe "Couleur cafe" Gainsburga, czy "Quando, quando", aż po "Hymn miłości" Edith Piaf. Piosenki w pięknych, często nowych tłumaczeniach Rafała Dziwisza, ale i utwory z oryginalnymi tekstami włoskimi i francuskimi.

• Kiedy: sobota, 22 maj 2021
  • Godzina: 18:00