Koncert Fortepianowy Chiemi Tanaka i Krzysztof Dziurbiel

Chiemi Tanaka (Japonia) i jej mąż Krzysztof Dziurbiel (Polska) poznali się podczas solowych
studiów na Uniwersytecie Muzycznym w Grazu (Austria). Tam również rozpoczęło się ich wspólne życie prywatne i zawodowe.
Duet został doceniony przez jurorów na wielu międzynarodowych konkursach muzycznych:
- w 2016 i 2017 roku II nagroda (pierwszej nagrody nie przyznano), a w 2018 I nagroda na Konkursie Stypendialnym im.Marty Debelli w Austrii.
- II nagroda na V Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym “Città di S an Donà di Piave” we Włoszech w kategorii fortepian na cztery ręce.
- I nagroda na XX Międzynarodowym Konkursie Muzycznym “Val Tidone” we Włoszech w kategorii muzyka kameralna.
- II nagroda na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym “ISCHIA” we Włoszech w
kategorii duet na czerty ręce (I nagrody nie przyznano).
- II nagroda na Konkursie nagrań Grand Prize Virtuoso w Austrii.
- I nagroda na XXIX Konkursie Muzycznym “Citta di Moncalieri” we Włoszech.
- II nagroda na konkursie muzycznym Citta di Sarzana we Włoszech.

Duet Tanaka i Dziurbiel regularnie koncertuje w Polsce i w Austrii. Ich występy zawsze
przyciągają rzesze melomanów. Dowodem rosnącej popularnosci obojga jest zaproszenie do występu w Musikverein w Grazu w 2019 roku. Jest to pierwsze takie zaproszenie
dla duetu fortepianowego z Uniwersytetu Muzycznego w Grazu.
Filozofią Duetu Tanaka Dziurbiel jest nieustannie dążenie do osiągnięcia doskonałej jedności przy równoczesnym zachowaniu suwerenności obojga.
Naszą misją jest - jak sami wyznają, szukanie nowego spojrzenia na muzykę klasyczną i duet fortepianowy. Dlatego staramy się zawierać w naszym repertuarze popularne utwory na dwa fortepiany i cztery ręce, jak również nieznanenikomu aranżacje znanych dzieł symfonicznych, kameralnych i solowych.
Wykonywanie muzyki, która nie była oryginalnie przeznaczona na fortepian wymaga wzniesienia się na nowy poziom, przezwyciężenia ograniczeń instrumentu i znalezienia nowej jakości. Rzucamy inne światło, pokazujemy niezauważone dotąd możliwości i piękno tam gdzie, wydawałoby się, że wszystko zostało już powiedziane. To najbardziej fascynujące w pracy w duecie. Nasze doświadczenia pokazują, iż publiczność jest otwarta i gotowa na nasze idee.

• Kiedy: sobota, 09 maj 2020
  • Godzina: 20:00