Ostanio przeglądane

Już wkrótce !

Koncert legendarnej grupy Stare Dobre Małżeństwo

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Stare Dobre Małżeństwo to najbardziej rozpoznawalny zespół z kręgu piosenki poetyckiej i ballady folkowej w Polsce, od przeszło trzech dekad prowadzony przez Krzysztofa Myszkowskiego - charyzmatycznego pieśniarza, kompozytora i autora o studenckim rodowodzie. Występy tej legendarnej formacji stanowią atrakcję koncertową na niespotykaną dotąd skalę. Stare Dobre Małżeństwo regularnie zapełnia największe i najbardziej prestiżowe sale koncertowe w kraju. Publiczność zespołu dojrzewając z nim, podąża wiernie jego śladem, co stanowi wartość najwyższą z możliwych.

Początki działalności

Początkowo grupa wykształciła się z męskiego duetu wokalno-gitarowego, który tworzył Krzysztof Myszkowski oraz Janusz Skrzypiec, jeszcze za czasów liceum. Prawdziwa historia zespołu rozpoczęła się jednak w 1984 roku, kiedy to jako duet wzięli udział w eliminacjach do Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. To wówczas po raz pierwszy zostali przedstawieni przez spikera jako „Stare Dobre Małżeństwo”, który uważał, iż można ich tak określić, gdyż grają ze sobą niezwykle długo i bardzo dobrze się znają. Docenione przez jury brzmienie ich duetu sprawiło, że Wojciech Belon zaprosił ich do udziału w koncercie Światło. W tym momencie zespół zaczął się rozwijać – do zespołu dołączali kolejni członkowie, którzy na przestrzeni lat zmieniali się. Od 1989 do 2002 roku, Stare Dobre Małżeństwo było formacją męską.

Dobrze znane, folkowe piosenki wykonywane od lat z równie dużym zaangażowaniem – oto przepis na sukces SDM. Zespół może pochwalić się przeszło 30-letnią obecnością na polskiej scenie muzycznej, bogatą dyskografią i ogromną rzeszą fanów. Pod czujnym okiem założyciela i autora tekstów Krzysztofa Myszkowskiego, powstało przeszło 20 albumów z takimi przebojami, jak “Blues o 4 nad ranem, “Bieszczadzkie Anioły” czy “Gloria”. Koncerty Starego Dobrego Małżeństwa to międzypokoleniowe wydarzenie muzyczne.

Media

  • Kiedy: piątek, 03 kwiecień 2020
  • Godzina: duża sala 19:00
  • Gdzie: KINO MDK
  • Cena: bilet - 65,00 zł

kupbilet24 o

facebook