Ostanio przeglądane

JARMARK ŚWIĄTECZNY

grudzień 13, 2019 0

"Pocket Concert - Bal w O…

grudzień 29, 2019 0

Retransmisja baletu "Dzia…

grudzień 15, 2019 0

Już wkrótce !

"Pocket Concert - Bal w Operze"

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Bal jak z bajki na pożegnanie starego roku. Wspaniała muzyka, piękne kobiety, eleganccy panowie, wytworne kreacje, delikatne pióra, kolorowe wachlarze, szykowne perfumy, biżuteria, zapach kwiatów to nieodzowne elementy balu, na który zapraszają znakomici Artyści – soliści polskich scen. „Bal w operze” to rozkołysana walcem koncertowo-teatralna opowieść, podczas której zalotom, męsko-damskim igraszkom i spojrzeniom (nie zawsze we właściwą stronę) nie ma końca. Zabrzmią tu najpiękniejsze melodie, które frywolnie przeplecione z pełną wdzięku konferansjerką pozostawią koncert niezapomnianym.
Wykonawcy: 3 solistów, pianista, konferansjer.
W repertuarze m.in.: „Aria ze śmiechem”, „Aria z klejnotami”, „Twoim jest serce me”, „Choć na świecie dziewcząt mnóstwo”.

 

GALINA KUKLINA

Urodziła się w Doniecku na Ukrainie. Studiowała dyrygenturę chóralną w Konserwatorium Muzycznym w Doniecku, a następnie wokalistykę w klasie prof. Aliny Korobko, którą ukończyła z wyróżnieniem.
W 1997 r. została półfinalistką konkursu wokalnego im. S. Rachmaninowa w Moskwie, a od 1998 r. jest solistką Teatru Wielkiego w Poznaniu.
Wzięła udział w nagraniach radiowych i telewizyjnych, m.in. Carmen w 2000 r. (jako tytułowa Carmen), Rigoletto w 2002 r. (jako Magdalena). Z kolei w 2003 r. brała udział w realizacji opery Jenůfa w paryskim Théâtre du Châtelet.
W Teatrze Wielkim w Poznaniu zrealizowała dotychczas wiele partii tytułowych w operach: Madame Butterfly Pucciniego, Carmen Bizeta, Halka Moniuszki, Aida Verdiego, Fidelio Beethovena, Tosca Puccinego, Maddalena Prokofiewa. Wystąpiła również jako Maryna w operze Borys Godunow Musorgskiego, Amelia w Un Ballo in Maschera Verdiego, Dorabella w Così fan tutte Mozarta, Venus w operze Tannhäuser Wagnera.
W 2004 r. wzięła udział w realizacji opery Andrea Chénier Giordano (partia Maddaleny) w koprodukcji z operą w Washington National Opera (dyr. Plácido Domingo).
Artystka przygotowała również partie Saffi w Baronie cygańskim Straussa oraz partię Tatiany w Eugeniuszu Onieginie Czajkowskiego.
Artystka współpracuje również z innymi scenami operowymi w kraju. Brała udział w festiwalach operowych w Niemczech, Francji, Luksemburgu, Belgii, Danii i Holandii.

BARBARA GUTAJ

Muzyczną edukację zaczynała od skrzypiec i baletu, by ostatecznie poświęcić się śpiewaniu. A wszystko w rodzinnym mieście, w Poznaniu. Najpierw były skrzypce w Szkole Muzycznej im. Henryka Wieniawskiego, potem Szkoła Baletowa im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej, po niej – Liceum Muzyczne im. Mieczysława Karłowicza (sekcja rytmiki), by ostatecznie, w 1997 roku rozpocząć studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Poznaniu, w klasie śpiewu Antoniny Kowtunow. Ukończyła je w 2003 roku z wyróżnieniem i w tym samym roku została solistką Teatru Wielkiego w Poznaniu, w którym zadebiutowała w 1999 roku partią młodej Galiny w Galinie Marcela Landowskiego. Dziś śpiewa tu m.in. w operach Wolfganga Amadeusa Mozarta, Ludwiga van Beethovena, Carla Marii von Webera, Stanisława Moniuszki, Giuseppe Verdiego, Georgesa Bizeta. W 2006 roku zaśpiewała jedną z głównych ról – Marie Marianne – w transmitowanej na żywo przez TVP polskiej  premierze opery Rogera Watersa  Ça ira. W 2005 roku Barbara Gutaj zadebiutowała na deskach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej rolą Prilepy w Damie pikowej Piotra Czajkowskiego. Współpracuje też z Mazowieckim Teatrem Muzycznym Operetka. Artystka uczestniczyła też w wielu mistrzowskich kursach wokalnych prowadzonych m.in. przez Jewgenija Nesterenko, Ernsta Haefligera, Marinę di Marco, Marię Pellegrini, Halinę Łukomską, Petera Tschaplika.Śpiewaczka jest laureatką IV nagrody na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Feruccio Tagliaviniego w Deutschlandsbergu (Austria) oraz stypendystką Stiftung für Internationale Meisterkurse für Musik w Zurichu.

MAREK SZYMAŃSKI

Absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego poznańskiej Akademii Muzycznej w klasie prof. Ewy Wdowickiej. Udział w Turnieju Tenorów Polskich w 1996 r. był jego pierwszym występem na scenie operowej, natomiast jego debiutem prawdziwie operowym była realizacja partii Alfreda w Traviacie Giuseppe Verdiego na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu. Z czasem swój repertuar rozszerzył o kolejne role (Don José w Carmen Bizeta, Jontek w Halce Moniuszki, Florestan w Fideliu Beethovena, Manrico w Trubadurze Verdiego, Stefan w Strasznym dworze Moniuszki, Bartek w Nędzy uszczęśliwionej Kamieńskiego, Szymon Rymanowicz w Studencie żebraku Millöckera, Stach i Jonek w Krakowiakach i Góralach Bogusławskiego/Stefaniego, Leopold w Żydówce Halevy'ego, Giermek w Parsifalu Wagnera, Żyd w Salome Richarda Straussa, Jurodiwy i Chruszczow w Borysie Godunowie Musorgskiego, Rycerz i Kapłan w Czarodziejskim flecie Mozarta, Malkolm w Makbecie Verdiego, Cavaradossi w Tosce Pucciniego oraz partie wokalne w balecie Harnasie Szymanowskiego i Pan Twardowski Różyckiego). Współpracuje również z Operą Narodową w Warszawie oraz Operą Dolnośląską we Wrocławiu.

PAWEŁ MAZUR

Pianista. Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu, gdzie kształcił się w klasie prof. Andrzeja Tatarskiego. Z rodzimą uczelnią związał również życie zawodowe. Od 2000 roku pracuje jako wykładowca na Wydziale Instrumentów Smyczkowych, Harfy, Gitary i Lutnictwa. Od wielu lat jest stałym akompaniatorem na kursach mistrzowskich w Żaganiu, Chalinie, Szamotułach. Otrzymał szereg nagród i wyróżnień za akompaniament na konkursach ogólnopolskich oraz międzynarodowych. Jako pianista i kameralista koncertował m.in. w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Słowacji, Austrii, Chorwacji, Czechach. Oprócz kariery muzyka działa na rzecz popularyzacji kultury muzycznej. Jest producentem wielu imprez muzycznych m.in. cyklu koncertów edukacyjnych Speaking Concerts, współorganizatorem Mistrzowskich Kursów Wiolonczelowych w Szamotułach, Festiwalu im Ph. i Ks. Scharwenków. Do ważniejszych jego realizacji zaliczyć należy ogólnopolską akcję edukacyjną „Piramida Chopina” (2010 rok) oraz międzynarodowy projekt „Muzyka w obozach zagłady” prezentowany w 2012 roku w Polsce, Niemczech i Izraelu.

AGNIESZKA MAZUR

Agnieszka Mazur ukończyła Akademię Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w klasie fletu prof. Elżbiety Dastych-Szwarc. Już podczas studiów wielokrotnie prowadziła koncerty filharmoniczne jako konferansjer, a także z sukcesami zaangażowała się w pracę dydaktyczną. Równolegle z założeniem i prowadzeniem własnej klasy fletu w Państwowej Szkole Muzycznej w Kościanie, rozpoczęła karierę solistyczną. Jako flecistka koncertowała w wielu miastach Polski a także Niemczech, Belgii i poza granicami Europy, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W 1999 roku zwyciężyła konkurs Medium 99, w którym pokonała ponad setkę kandydatów ubiegających się o tytuł wyjątkowej osobowości medialnej. W tym samym roku ukończyła Wielkopolską Szkołę Radia, Telewizji i Filmu. Bogate doświadczenie sceniczne, charyzma i zacięcie dziennikarskie sprawiły, że w kolejnych latach, podczas pracy na stanowisku Dyrektora Artystycznego Wielkopolskiego Biura Koncertowego (2002 – 2009), podejmowała szereg wartościowych inicjatyw twórczych m.in. prowadziła cykl „spotkania z kulturą” i redagowała nowatorskie scenariusze koncertowe i teatralne. Od czerwca 2009 r. Agnieszka Mazur pełni funkcję Prezesa Fundacji Fabryka Sztuki w Poznaniu. Lata pracy dziennikarskiej i doświadczenie pedagogiczne pozwoliły jej stworzyć zamysł ogólnopolskiego projektu Nie boję się muzyki, adresowanego do szerokiego grona odbiorców – dzieci, młodzieży i dorosłych.

 

 

  • Kiedy: niedziela, 29 grudzień 2019
  • Godzina: 16:00 i 18:30
  • Gdzie: Sala Kina Miejskiego Domu Kultury
  • Cena: Bilet - 35,00 zł

kupbilet24 o