Ostanio przeglądane

WĄGROWIEC FEST 2019

listopad 23, 2019 0

SPEKTAKL TEATRALNY "BOEIN…

listopad 29, 2019 0

Szlagierowe Mikołajki

grudzień 8, 2019 0

Już wkrótce !

 1. "Pocket Concert -…

  grudzień 29, 2019

 2. Szlagierowe Mikołajki

  grudzień 8, 2019

 3. KONCERT Outside Duo…

  grudzień 1, 2019

 4. SPEKTAKL TEATRALNY "BOEING…

  listopad 29, 2019

 5. ANTONI RUT. RYTMY…

  listopad 23, 2019

 6. WĄGROWIEC FEST 2019

  listopad 23, 2019

 7. KINO 9D w…

  listopad 14, 2019

WĄGROWIEC FEST 2019

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

KOLA I JULA

Kola i Jula to duet, w skład którego wchodzą Kornelia Maroszek oraz Justyna Gawlik-Sosna.

Kornelia Maroszek od dzieciństwa związana była z muzyką ludową. Została absolwentką studiów muzycznych na wydziale Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – filia w Cieszynie. Jako solistka Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk śpiewała na scenach całego świata. Występowała także w Kapeli Józka Poloka. Aktualnie połączyła siły z Justyną Gawlik-Sosną, z którą koncertuje w duecie Kola i Jula.

Justyna Gawlik-Sosna wychowała się w niezwykle umuzykalnionej rodzinie. Pierwszy występ miała za sobą już w wieku 3 lat. Była laureatką wielu konkursów wokalnych, w których często uczestniczyła. Do roku 2007 była wokalistką grupy muzycznej Kapela ze Śląska Józka Poloka. Obecnie studiuje na Uniwersytecie Śląskim. Interesuje się śląskim regionalizmem – gwarą, muzyką i obyczajami. Razem z Kornelią Maroszek śpiewa w zespole Kola i Jula.

BRYGIDA I ROBERT ŁUKOWSKI

Brygida i Robert Łukowski to zespół, który tworzą młodzi członkowie grający prawdziwie śląską muzykę. Na rynku muzycznym kapela istnieje od 2000 roku i przez ten czas zdobyła dużą popularność na Śląsku.

W skład zespołu wchodzi 5 członków:
Brygida, która jest wokalistką
Robert – wokalista, który także gra na klawiszach
Krzysztof – miłośnik gry na gitarze elektrycznej
Grzegorz gając na perkusji
Arkadiusz – wokalista oraz gitarzysta

Zespół przeważnie gra na różnego rodzaju imprezach, festynach, biesiadach, ale także na bardziej prywatnych przyjęciach, jak wesela, studniówki. Istnieje możliwość osobistego kontaktu z kapelą i ustalenia repertuaru na poszczególną imprezę okolicznościową. Członkowie zespołu grają zazwyczaj skoczną, taneczną muzykę, przy której wspaniale się bawią przedstawiciele każdego pokolenia – od małych dzieci po seniorów.

Największe hity zespołu są grane przez znane i lubiane rozgłośnie radiowe takie, jak: Radio Piekary, Radio Vanessa, Radio Fest, a najbardziej popularne teledyski puszczane są w telewizji, także TVP.

KRZYSZTOF KONIAREK

„Dziewczyna z promenady” to tytuł piosenki, dzięki której ten znakomity artysta zdobył popularność. Ma na koncie liczne przeboje, a na scenie króluje od wielu lat. W muzyce stawia na spokojne i romantyczne brzmienia, ale potrafi w swoich kompozycjach pokazać również pazur. Krzysztof Koniarek, rozpoczynając swoją muzyczną podróż, nigdy nie spodziewał się, że odniesie taki sukces.

Ten niezwykle utalentowany wokalista oraz konferansjer pochodzi z Wielkopolski. Mieszka w malowniczo położonym Wągrowcu. Na poważnie o swojej karierze solowej zaczął myśleć w 2001 roku. Został wtedy laureatem przeglądu piosenki z repertuaru Czerwonych Gitar w Stargardzie Szczecińskim. Artysta od wielu lat, z ogromnym uznaniem, funkcjonuje nie tylko na śląskim rynku muzycznym, ale także tym ogólnopolskim. Muzyk swoją karierę rozpoczął już jako dziecko. Pomogła mu w tym, bez wątpienia, muzyczna edukacja. Krzysztof swoje doświadczenie zyskał, grając w kilku zespołach. Był również założycielem oraz wokalistą formacji Bel Canto, która skupiała się głównie na muzyce religijnej.

Aktualnie artysta skupia się na koncertowaniu w Polsce oraz poza jej granicami. Na doskonały show pracuje nie tylko sam Krzysztof, ale także inni, rewelacyjni muzycy. Piotr Stromyło, zachwyca swoją grą na gitarze elektrycznej oraz pianinie. Geniu Maćkowiak, pozwala odkryć wszystkim magię brzmienia gitary basowej oraz instrumentów klawiszowych, a przed Darkiem Rybarczykiem perkusja nie ma żadnych tajemnic. Nie da się zapomnieć o dwóch uroczych i niezwykle utalentowanych wokalistkach Kasi Zielińskiej oraz Monice Mendlik. Dołączając do tego brzmienie gitary akustycznej oraz głos Krzysztofa, powstaje prawdziwy muzyczny majstersztyk.
Wokalista swoim słuchaczom proponuje zarówno utwory autorskie, jak również biesiadne klasyki i kultowe covery. W muzyce Krzysztof stara się opowiedzieć jak najwięcej o miłości, życiu oraz szczęściu. Najbliższa jest mu stylistyka przepełniona romantyzmem oraz artystyczną refleksją, choć można go również usłyszeć w utworach bardziej tanecznych, popowo-rockowych i o mocniejszym gitarowym brzmieniem. Wokalista współpracuje z wieloma znanymi osobami. Justyna Adamczak, Piotr Stromyło, Kasia Pawłowska czy Mirek Suliga to artyści, którzy są autorami tekstów do utworów Krzysztofa.

Piosenki muzyka, które odniosły największy sukces to: „Dziewczyna z promenady”, „Jesienna zaduma”, „Nie zatrzymasz mnie”, „Taka nasza miłość”, „Nasz świat pełen marzeń” czy „Całe życie uczysz się miłości”. Artysta w trakcie swojej solowej kariery wydał dwie płyty. Pierwsza, z 2004 roku to „Jesienna zaduma”, którą stworzył, współpracując z Markiem Górskim. Druga pojawiła się w roku 2016. Jej aranżerem oraz kompozytorem był Piotr Stromyło. Krążek nosi tytuł „Zacząć od nowa”.
Wokalistę wraz z zespołem możecie usłyszeć w dwóch odsłonach. Pierwsza opiera się na programie autorskim. Jest przepełniona pozytywnymi wibracjami, oraz utworami wypełnionymi po brzegi wrażliwością artysty. Druga ukazuje biesiadne oblicze formacji. W tej odsłonie nie brakuje poczucia humoru oraz rewelacyjnej zabawy.

Krzysztof Koniarek to niesłychanie utalentowany oraz doświadczony muzyk. Dzięki swojej ciężkiej pracy może pochwalić się niezwykle bogatym dorobkiem artystycznym. Przez wszystkie lata na swoim koncie zgromadził ogromną ilość przebojów, dwie płyty, kilka teledysków, setki zagranych koncertów w kraju i za granicą oraz wiele wystąpień w stacjach nie tylko radiowych, ale również telewizyjnych. To wszystko sprawia, bez wątpliwości, że muzyczna droga była przeznaczeniem tego wyjątkowego artysty.

SEBASTIAN MIERZWA

Ten prezenter radiowy i telewizyjny oraz konferansjer pochodzi z Rudy Śląskiej. Jego miejscem na ziemi okazały się jednak malownicze Mysłowice. Na co dzień możecie usłyszeć go w roli prowadzącego znaną „Szlaglistę” emitowaną na antenie Radia Silesia lub podczas „Szlagierowej biesiady” – jednego z bardziej kultowych programów telewizji TVS. Mowa, oczywiście, o Sebastianie Mierzwie.

Nie da się ukryć, że Sebastian Mierzwa jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych prezenterów radiowych na całym Śląsku. Zawdzięcza to swojej niepowtarzalnej barwie głosu, ale też niebanalnej osobowości. Niewielu radiowców może pochwalić się tak doskonałym poczuciem humoru, dystansem do własnej osoby, ale też szczerością. Dzięki swojej charyzmie oraz śmiechowi, który każdy słuchacz jest w stanie rozpoznać, zyskał licznych fanów. Swoje występy, nie tylko te radiowe czy telewizyjne, ale także estradowe ubogaca śląską gwara, której chętnie, na co dzień, używa. Sebastian jest przywiązany do Śląska i nie wyobraża sobie życia w innym regionie.

 źródło: https://śląskieradio.pl/

Media

 • Kiedy: sobota, 23 listopad 2019
 • Godzina: 18:00
 • Gdzie: Hala Widowiskowo-Sportowa OSiR w Wągrowcu
 • Cena: bilet - 35,00 zł, bilet z Kartą Seniora - 26,25 zł, bilet z Wągrowiecką Kartą Dużej Rodziny - 24,50 zł

kupbilet24 o