Przystanek Hollywood

On  i  ona,  przyjaciele  z  sąsiedztwa  roztaczają  marzenia  o  dobrym,  szczęśliwym,  bogatym  życiu  i  karierze   w świecie wielkiego ekranu Hollywood. Snują cudowne wyobrażenia o byciu choć na chwilę gwiazdami filmowymi  z  np: Dirty  Dancing,  Grease,  Bodyguard,  Indila,  Mission  Impossible  czy Desperado  i  wierzą,  że  historie opowiadane w piosenkach ich bohaterów, zmienią na zawsze życie w cudowną baśń.

Akcja pełna dowcipu, humoru i interakcji z widzem, przepełniona dynamizmem barw i kostiumów, sprawia, że  czas  spędzony  na Przystanku  Hollywood,  na  nowo  rozbudzi  w  każdym  z  nas  dziecięce  pragnienia  o  byciu gwiazdą wielkiego formatu.

Wielką zaletą spektaklu jest z zespół muzyków złożony z wybitnych krakowskich instrumentalistów:

Leszek Szczerba - saksofony

Absolwent Akademii  Muzycznej  w  Krakowie,  saksofonista.  Jeden  z  najbardziej  wziętych  krakowskich  sidemanów. Zwraca  uwagę  koneserów  swoim  brzmieniem  i  sposobem  improwizacji.  Były  członek  zespołów  Groborz-Kudyk Quintet  i  Spectrum  SessionRyszarda  Styły.  Zadebiutował  na  scenie  jazzowej  w  1985  r.  jako  saksofonista formacji Playing  Family(wcześniej  był  klarnecistą  grupyThe  Willows),  z  którą  współpracował  do  jej  rozwiązania.  To  niezwykle  aktywny  muzyk,  często  występujący  jako  muzyk  sesyjny  i  zapraszany  przez  twórców  tej  miary, co: Marek Grechuta,Grzegorz Turnaui grupaPod Budą.

Jerzy Kluzowicz - fortepian

Wybitny  pianista  i  aranżer  w  Salonowej  Orkiestrze  Kameralnej  „Camerata”. Autor  ponad  100  aranżacji,  ok.  1000 koncertów,  w  tym  wielu  realizacji  radiowychitelewizyjnych  z  muzyką  salonową,  operetkową,  a  także  piosenkamiz  udziałem  wielu  znanych  solistów.Współpracuje  z  teatrami  i  instytucjami  artystycznymi  w  Polsce,  m.in.  Kraków, Warszawa,  Gdynia,  Rzeszów,  Radom,  Katowice,  Poznań, Toruń  i  zagranicznymi,  m.in. Tel Aviv,  Wiedeń,  Londyn, Paryż.

Wiesław Murzański - bass, wiolonczela

Absolwent  Akademii Muzycznejw Krakowie, w klasie wiolonczeli.Od 1981 współpracuje z znanymi krakowskimi artystami, grając w zespołach: Anawa Marka Grechuty, Leszka Długosza, Marty Bizoń.Ma w swoim dorobku wiele nagrań  studyjnych,  udział  w  spektaklach  teatralnych,  musicalach.Na  wiolonczeli  i  kontrabasie  nagrywał  partie solowe  m.in.  do  filmów  Krzysztofa  Kieślowskiego  z  muzyką  Zbigniewa  Preisnera  i  Kazimierza  Kutza  z  muzykąJana Kantego Pawluśkiewicza.

Obsada: Izabela Witwicka, Jarosław Bielecki, Andżelika Warzyńska
Scenariusz i reżyseria: Izabela Witwicka