Ostanio przeglądane

Już wkrótce !

Muzeum Fotografii w Miejskim Domu Kultury w Wągrowcu

  • Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W drugim tygodniu Ferii Zimowych zapraszamy na spotkanie
z Karolem Wilczyńskim założycielem Projektu MOMF


poniedziałek, 21 stycznia 2019 r.  g. 11.00
Galeria MDK

Temat prezentacji:

Rodzaje aparatów – postęp technologiczny XIX/XXw.Zapraszamy na spotkanie z Karolem Wilczyńskim założycielem Projektu MOMF – Małego Objazdowego Muzeum Fotograficznego. Przybyłym na spotkanie do Miejskiego Domu Kultury w Wągrowcu przybliży on historię rozwoju techniki aparatów fotograficznych na przywiezionych przykładach z własnej kolekcji. Będzie można zapoznać się z nazewnictwem, budową oraz działaniem aparatów. Spotkanie nie jest kierowane jedynie do znających się na fotografii analogowej. Mile widziane będą pytania i dygresje. Na pewno też uda się spojrzeć przez matówkę aparatu wielkoformatowego, zarówno lustrzanki, minutery jak i aparatu statywowego bez migawkowego.
Zachęcamy również do przyniesienia swoich aparatów, które być może od lat były nieużywane. Jeśli starczy czasu autor postara się przybliżyć ich historię lub wskazać strony internetowe opisujące je.

Projekt MOMF to prywatna inicjatywa Karola Wilczyńskiego. Pomysł na powstanie projektu powstał na Festiwalu Fotocooltura 2016 w Obornikach, gdzie po raz pierwszy prócz fotografii został zaprezentowany zbiorów aparatów i akcesoriów fotograficznych. Tak odbyła się pierwsza wystawa otwierająca tournee po Wielkopolsce i Polsce. Celem muzeum jest edukacja młodszych pokoleń jak i zaspokajanie nostalgii za analogowym światem fotografii.

Główna kolekcja obejmuje okres od około 1880 roku do lat 30-tych XXw. Aparaty oraz akcesoria fotograficzne w większości są nabywane za przysłowiową złotówkę, lub otrzymywane w darze. Karol remontuje i przywraca im dawną świetność i niejednokrotnie wykorzystując je do tworzenia swojej fotografii.

Docelowo planuje stworzenie pierwszego stacjonarnego muzeum fotograficznego w Poznaniu, którego historia fotograficzna jest ściśle związana z początkami fotografii, chociażby poprzez wydanie pierwszego polskiego tłumaczenia, pierwszej książki fotograficznej, w której Daguerre opisuje swój rewolucyjny wynalazek.

 

STRONA INTERNETOWA
https://www.facebook.com/MuzeumFotograficzne/

WIDEORELACJA Z OTWARCIA WYSTAWY W WOLSZTYNIE – MUZEUM MARCINA ROŻKA - PUBLIKACJA I REALIZACJA DZIĘKI WOLSZTYŃSKIEMU
SERWISOWI INFORMACYJNEMU „ECHA REGIONU”.
https://www.facebook.com/MuzeumFotograficzne/videos/1891769597818784/
lubhttps://www.youtube.com/watch?v=HUivjVNtKJEHYPERLINK "https://www.youtube.com/watch?v=HUivjVNtKJE&t=1s"&HYPERLINK "https://www.youtube.com/watch?v=HUivjVNtKJE&t=1s"t=1s

Inne prezentacje MOMF (filmiki / slideshows)
https://www.facebook.com/pg/MuzeumFotograficzne/videos/?ref=page_internal

  • Kiedy: poniedziałek, 21 styczeń 2019
  • Godzina: 11:00
  • Gdzie: Galeria Miejskiego Domu Kultury
  • Cena: Wstęp wolny

kupbilet24 o

Newsletter