SPEKTAKL TEATRALNY "O Złotym Dzwonku Świętego Mikołaja"

• Napisane przez

Akcja przedstawienia toczy się symultanicznie na dwóch płaszczyznach. Pierwsza to dom rodzeństwa Zosi i Stasia oczekujących wizyty Świętego Mikołaja. Druga to Niebo, gdzie Aniołek pomaga Świętemu Mikołajowi w przygotowaniu i pakowaniu świątecznych prezentów. Jednak jak to zwykle bywa nic nie jest zbyt łatwe.

Na Ziemi dzieci martwią się o to czy zasłużyły na prezenty, bo nie są pewne swej grzeczności, a w Niebie zjawia się ciekawski i psotny Diabełek. Drocząc się z Aniołkiem i bezustannie psocąc sprawia, że najważniejszy atrybut Świętego Mikołaja, jego Złoty Dzwonek  spada na Ziemię. Tu znajdują go Zosia i Staś, którzy wcale nie są pewni czy chcą, aby Dzwonek wrócił do Świętego Mikołaja.

Dzięki współpracy widzów obydwa wątki przedstawienia, zarówno ten ziemski jak i niebiański znajdują swoje szczęśliwe zakończenie. Pozwala ono Świętemu Mikołajowi odwiedzić zarówno bohaterów przedstawienia, jak i uczestniczące w nim dzieci.
Widzowie nie narzekają na brak uśmiechu, bowiem spektakl pełen jest melodyjnych piosenek i zabawnych sytuacji. Zapewnia nieustający żywy odbiór i uczestnictwo dzieci w perypetiach bohaterów.

• Kiedy: środa, 05 grudzień 2018
  • Godzina: 16:30