Ostanio przeglądane

Już wkrótce !

Retransmisja spektaklu teatralnego "Juliusz Cezar"

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Cezar tryumfalnie powraca z wojny do Rzymu. Mieszkańcy miasta wybiegają z domów, aby go powitać, wiwatować i świętować. Wstrząśnięci popularnością autokraty wykształceni patrycjusze i senatorowie zawiązują spisek, aby zgładzić Cezara. Po dokonaniu zamachu na ulicach stolicy wybucha wojna domowa.
„Juliusz Cezar” to jedna z pierwszych sztuk w europejskiej literaturze, która czerpie z prawdziwych wydarzeń z historii.

Wbrew tytułowi, jej głównym bohaterem nie jest Cezar, który pojawia się zaledwie w kilku scenach, ale spiskowcy, a wśród nich Marek Antoniusz. Inscenizacja Nicholasa Hytnera przeniesie widzów na uliczną imprezę, która rozkręca się przy powitaniu wodza, do kongresu, który będzie milczącym świadkiem jego śmierci i w stan chaosu i paniki, które wybuchną po dokonaniu zabójstwa.
Ben Whishaw („Duńska dziewczyna”, „Skyfall”, „Hamlet”) i Michelle Fairley („Fortitude”, „Gra o tron”) grają Brutusa i Kasjusza, David Calder („The Lost City of Z”, „Hatton Garden Job”) gra Cezara, a David Morrissey („The Missing”, „Kaci”, „The Walking Dead”) wciela się w Marka Antoniusza. Retransmisja z The Bridge Theatre w Londynie.

Przedstawienie trwa ok. 3 godzin.

Media

  • Kiedy: niedziela, 09 grudzień 2018
  • Godzina: 14:30
  • Gdzie: Sala Kina Miejskiego Domu Kultury
  • Cena: bilet - 25,00 zł , karnet (4 spotkania) - 80,00 zł

kupbilet24 o

Newsletter