Ostanio przeglądane

Już wkrótce !

 1. WĄGROWIEC FEST 2018

  listopad 17, 2018

 2. Koncert Zespołu Pieśni…

  listopad 3, 2018

 3. Retransmisja koncertu André…

  październik 28, 2018

 4. SPEKTAKL TEATRALNY "KŁAMSTWO"

  październik 16, 2018

 5. WĄGROWIECKI DZIEŃ SENIORA…

  październik 7, 2018

 6. RECITAL TOMASZA STOCKINGERA…

  wrzesień 28, 2018

 7. CIEPŁA SOBOTA Z…

  wrzesień 22, 2018

 8. EUROPEJSKI DZIEŃ BEZ…

  wrzesień 21, 2018

WĄGROWIEC FEST 2018

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

BABA Z CHOPYM

Powstanie w 1975 roku zespołu „KRES” działającego przy klubie fabrycznym ZREMB w Orzeszu to początek przygody z muzyką. To ten pięcioosobowy skład zespołu był protoplastą dzisiejszego duetu „Baba z Chopym”. Sam duet wyodrębnił się od reszty zespołu w 1994 r. Duet "Baba z Chopym" tworzą Joanna Grzesiok i Stanisław Szindler. Działalność duetu oparta jest na twórczości własnej i śląskiej kulturze oraz obyczajach. Mają bogate doświadczenie i długi staż sceniczny. Duet „Baba z Chopym” występuje na różnego rodzaju imprezach typu biesiady, karczmy, festyny. Zespół miał przyjemność występować już z wieloma artystami.

BLUE PARTY

Blue Party to zespół złożony z trzech młodych, energicznych, kipiących od pomysłów i energii przyjaciół, którzy dla muzyki poświęcili całe swoje życie. Ich kariera nabiera tępa, niebieskie hity takie jak Winobranie, Słodka Witamina czy To nie ja usłyszycie w stacjach radiowych, m.in. Radio Piekary, Radio Fest, Radio Silesia, a teledyski emitują stacje Disco Polo Music, TVS czy telewizja Kino Polska. Kazik, Edek I Krzysiu na koncertach tworzą niepowtarzalną atmosferę. Poznajcie ich bliżej L

KAZIK SAS  - W zespole nie śpiewa [może to i dobrze? :-)]. Mimo, że nie udziela się wokalnie, pełni w Blue Party bardzo ważną rolę: aranżuje, pisze muzykę, po prostu tworzy hity. Kobiety do niego wzdychają.


KRZYŚ PIETREK - Zaśpiewać dla niego prostą weselną piosenkę, czy wymagający hit Whitney Houston to żaden problem, z każdym muzycznym wyzwaniem radzi sobie "lekką rączką". Tańczy, śpiewa, recytuje, latem uwielbia kosić trawę na swoim ranczo.


EDEK DWORNICZEK - Kobiety na jego widok gubią rajstopy, a gdy zaśpiewa... gubią... resztę garderoby :-) Z muzyką związany od małego, już jako 5-letni młodzieniec na urodzinach cioci Krysi dawał koncerty. Zawsze bisował.

METRUM

Zespół  METRUM  Reni & Marco występuje od 1998 roku w składzie Teresa Dzięcioł – vocal i Marek Halup - vocal i gitara. Każde z nich ma profesjonalne przygotowanie muzyczne, warto wspomnieć, że Teresa uczyła się w średniej szkole muzycznej w klasie śpiewu solowego w Katowicach, po niedługim czasiej została przyjęta jako wokalistka do Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk".
W późniejszym czasie śpiewała w Niemczech na imprezach galowych. Marek przez długi czas grał na instrumentach klawiszowych, akordeonie i gitarze w międzynarodowym Big-Bandzie w Niemczech.
Przypadkowe spotkanie i próby podjęcia wspólnych działań zaowocowało nagraniem ich  I - szej kasety pt. "Światowe Przeboje".
Jakiś czas temu na rynku ukazała się ich pierwsza płyta pt. "Series Hit Parade". Są to największe niemieckie przeboje śpiewane przez wykonawców w języku niemieckim.  
Zespół często gości za granicą, śpiewając międzynarodowe standardy i to w 5 językach.
METRUM wykonuje muzykę popularną, prezentując najwyższy poziom warsztatowy. Ich własne kompozycje zawsze są znakomicie zaaranżowane. Ostatnio wielką popularność zdobyły piosenki "Cukiernik", jak również "Lady Anita"-  zaśpiewane w śląskiej gwarze i zabarwione szczyptą regionalnego humoru – które to podbiły serca wielu Ślązaków.
Długo gościły  m. in. na Śląskiej Liście  Przebojów TVP 3.
Utwory wykonywane przez zespół METRUM  Reni & Marco chronione są prawami autorskimi.
W swoim repertuarze zespół posiada również utwory, które są reprezentowane przez Publishera – posiadające prawa majątkowe  i autorskie oryginalnego utworu znajdującego się w Publishingu.
Autorką tekstów piosenek - jest Teresa, a aranżacjami zajmuje się  Marek.
Dbałość o każdy muzyczny detal, jak i pomysłowe aranżacje i świetne teksty zostaną z pewnością zauważone na drugiej  płycie zespołu, pt. "Miłość...to nie puste słowa", nad którą  patronat objęło  Radio Piekary.
Pod koniec września 2008 r. zespół  obchodził  jubileusz  10-cio lecia istnienia  i z tej właśnie okazji  ukazał się ich kolejny 3-ci  krążek  pt.” The  Best”  .
Znajdują się na nim m.in. takie szlagiery jak : „ Cukiernik”, „Mama”, „Gdy miałaś 17-ście lat” a patronat medialny roztoczyło : TVS Silesia, Radio Silesia, Śląski Koncert Życzeń, Śląska Lista Szlagierów, Radio Piekary, Radio Vanessa.

06.06.2010 r. w Telewizji TVS można było zobaczyć teledysk pt." Dziękuję za twą miłość" , do  utworu promującego  najnowszą płytę zespołu
METRUM RENI & MARCO
To już czwarty Album z dedykacją dla naszej wspaniałej Publiczności

Media

 • Kiedy: sobota, 17 listopad 2018
 • Godzina: 18:00
 • Gdzie: Hala OSiR w Wągrowcu
 • Cena: bilet - 35,00 zł, bilet z Kartą Seniora - 26,25 zł, bilet z Wągrowiecką Kartą Dużej Rodziny - 24,50 zł

kupbilet24 o

Newsletter