WERDYKT Konkurs filmowy - "5 minut..."

• Napisane przez Lech Szymanowski
Wyróżniony WERDYKT Konkurs filmowy - "5 minut..."

Fotorelacja: https://photos.app.goo.gl/BPrvj8fp9NQiBgRw6

XV konkurs protokol 2018160

Wągrowiec, 6 lipca 2018 r.

Protokół Jury XV Konkursu Filmowego „5 Minut z życia codziennego”

Jury w składzie: Grażyna Banaszkiewicz (dziennikarka, reżyser filmowy), Violetta Buhl (reżyser obsady, Członek Polskiej Akademii Filmowej), Mikołaj Jazdon (filmoznawca, profesor UAM), Marzena Trybała (aktorka filmowa i teatralna), po obejrzeniu 27 filmów 36 autorów postanowiło przyznać nagrody ufundowane przez: Miejski Dom Kultury w Wągrowcu.

• Grand Prix wartości 1000 zł oraz Statuetka „Piramida Rotmistrza Łakińskiego” ufundowana przez Burmistrza Miasta Wągrowca otrzymuje Jarosław Piskozub za film „Miedzy brzegami”
  • II nagrodę o wartości 500 zł otrzymuje Nadia Szymańska za film „Nielot”
  • III nagrodę o wartości 300 zł otrzymuje Joanna Polak za filmy: „Narzuta Dziadków Sojatowskich” i „Krzyż Babci Zofii”
  • Wyróżnienie MDK 200 zł otrzymuje Zespół „Akcja Animacja” za film „Life”
  • Wyróżnienie MDK 200 zł otrzymuje Wawrzyniec Turowski za filmy: „Sposób na młodość”, „Pan Jan Golus”, „Ciąg dalszy nastąpi”, „ Pan Stasiu”
  • Wyróżnienie MDK 200 zł otrzymują Maćko Sławuski, Mila Stanek, Ewa Stanek za film „Nastroje”
  • Wyróżnienie WBPiCAK (rzeczowe) otrzymuje Szymon Piegza i Jakub Stoszek „Mów mi Rico”
  • Wyróżnienie Honorowe otrzymuje Przemysław Tyler za film „Imię”
  • Wyróżnienie Honorowe otrzymuje Łukasz Ledna za film „ESC”
  • Nagrodę publiczności oraz Statuetkę „Piramida Rotmistrza Łakińskiego” otrzymuje Karolina Pyszko za film „Pasażerka”

Jury pragnie podkreślić wysoki poziom tegorocznego festiwalu.

Podpisy Jury: Grażyna Banaszkiewicz, Violetta Buhl, Mikołaj Jazdon, Marzena Trybała

Protokołował Władysław Nielipiński

XV Konkurs Filmowy „5 minut z życia codziennego"  Wągrowiec 2018

Filmy zakwalifikowane do konkursu

Do XV Konkurs Filmowego „5 minut z życia codziennego" zgłoszono 46 filmów, wszystkie spełniały warunki regulaminowe i techniczne. Komisja kwalifikacyjna w składzie Katarzyna Piechowiak i Lech Szymanowski (instruktorzy MDK w Wągrowcu) - po obejrzeniu 43 filmów - zakwalifikowała do przeglądu konkursowego  27 filmów 31 autorów (plus 1 autor zbiorowy)

Przegląd konkursowy odbędzie się w piątek 6 lipca o godz. 18.00. Filmy oceni jury w składzie Grażyna Banaszkiewicz (dziennikarka, reżyser filmowy), Violetta Buhl (reżyser obsady, Członek Polskiej Akademii Filmowej), Mikołaj Jazdon (filmoznawca, profesor UAM), Marzena Trybała (aktorka filmowa i teatralna), Krzysztof Wierzbicki (reżyser filmowy).

Jury przyzna nagrody finansowe ufundowane przez Miejski Dom Kultury w Wągrowcu: Grand Prix Konkursu, nagrody za II i III miejsce oraz wyróżnienia i Nagrodę Publiczności.

Lista filmów i autorów zakwalifikowanych do konkursu.

LP /  TYTUŁ FILMU / AUTORZY / CZAS / MIEJSCOWOŚĆ

1. Ból (3:35) Anna Beata Barańska/Michał Barański - Lublin
  2. Ciąg dalszy nastąpi (2:59) Wawrzyniec Turowski - Rypin
  3. ESC (4:50) Łukasz Ledna – Kraków Nowa Huta
  4. Figurki, krótka historia o historii (4:35) Radosław Wieloński - Brudzeń
  5. Fotocast bezdomni (4:46) Bartosz Dominik -Kłobuck
  6. Imię (4:07) Przemysław Tyler - Piła
  7. Salamander (5:00) – Henryk Latusek/Maria Baron/Szymon Bieniek/Damian Noga/Piotr Olpiński – Łaziska Górne/Orzesze
  8. Life (5:00), Zespół „Akcja Animacja” opiekun art. Joanna Sierpińska - szczecinek
  9. Krzyż Babci Zofii (3:38) Joanna Polak - Łęczna (UMCS)
  10. Miedzy brzegami (5:00) Jarosław Piskozub - Bydgoszcz
  11. Mów mi Rico (3:00), Szymon Piegza/Jakub Stoszek – Bolęciny, poczta Trzebinia
  12. Narzuta Dziadków Sojatowskich (2:48)`- Sejny (Ośrodek Pogranicze)
  13. Nastroje (4:58) Maćko Sławuski/Mila Stanek/Ewa Stanek - Wrocław
  14. Nielot (5:00) Nadia Szymańska - warszawa
  15. Nieoczekiwane (5:33) Mateusz Buława - Bydgoszcz
  16. Nieszczęśliwy przypadek (4:14) Dawid Mucha/Joanna Połeć - Rąbczyn
  17. Obrus Babci Krystyny (2:04) - Sejny (Ośrodek Pogranicze)
  18. Pan Jan Golus (4:59) Wawrzyniec Turowski - Rypin
  19. Pan Stasiu (4:08) Wawrzyniec Turowski - Rypin
  20. Pasażerka (5:00) Karolina Pyszko, Supraśl
  21. Poszewki Babci Marianny  (1:58) - Sejny (Ośrodek Pogranicze)
  22. Przygoda na morzu (0:45) - Paulina Ciok, Warszawa PJATK
  23. Randka (5:00) Karolina Biesiacka - Bydgoszcz
  24. Skraj (4:49) Kamil Bukłaha/Aneta Bratkowska - Wrocław
  25. Sposób na młodość, (4:56), Wawrzyniec Turowski - Rypin
  26. Staszek, Straszek (2:37) Katarzyna Drab - Zgierz
  27. Stygmaty (4:59) Wiktoria Klimaszewska/Wiktoria Gądek - Radziłów

Wyróżnionym autorom szczerze gratulujemy!

Autorów wymienionych filmów, zapraszamy do Wągrowca na przegląd konkursowy i Warsztaty Filmowe WOKÓŁ PRZYPADKU w dniach 6-7  lipca 2017 r. Przyjazd do Wągrowca na własny koszt, organizatorzy zapewniają noclegi i wyżywienie, wstęp na wszystkie imprezy wymienione w programie. Uczestnicy warsztatów korzystający z w/w noclegów i wyżywienia zobowiążą się do udziału w zajęciach "Warsztatów Filmowych – WOKÓŁ AMNATORA" (patrz program). Szczegółowe informacje autorzy wyróznionych filmów otrzymają drogą elektroniczną (e-mailem).

Koordynator Projektu

Lech Szymanowski

Program imprezy: http://kultura.mdkwagrowiec.pl/wydarzenia/item/400-wok%C3%B3%C5%82-%E2%80%9Eprzypadku.html

PROGRAM IMPREZY